Spoločnosť Zo sveta

Nebyť odvážneho talianskeho chlapca v autobuse, mali by sme tu obrovskú tragédiu

Včerajšia udalosť neďaleko Milána, kde Senegalský imigrant uniesol autobus s 51 žiakmi základnej školy, ktorí mali namierené na plaváreň v Miláne, otriasla celým Talianskom.

Senegalčan mal v autobuse pripravené kanistre s benzínom a jeho plán bol s autobusom vraziť do miestneho letiska, kde by spolu s plným autobusom detí, podla jeho slov povedal „idem na letisko urobiť masaker!!!“.

V tomto autobuse sa našťastie našiel odvážny mladý hrdina, ktorý neváhal a kontaktoval miestnych karabinierov (talianska polícia), ktorí autobus 7 km pred letiskom zablokovali na diaľnici. Príslušníci bezpečnostnej zložky robili sklo na autobuse a podarilo sa im zachrániť všetkých cestujúcich.

Únoscovi autobusu sa podarilo autobus zapáliť benzínom, ktorý mal nachystaný na jeho atentát a ten celý zhorel. Polícia teroristu zadržala a nebyť mladého hrdinu, mali by sme tu tragédiu obrovských rozmerov, pretože nikto a už vôbec nie deti, by nemali byť terčom takýchto útokov.

Terorista pôvodom zo Senegalu tento útok plánoval ako protest kvôli Talianskej vláde, ktorá necháva umierať v Stredozemnom mori imigrantov, ktorí sa chcú nelegálne dostať do Talianska a vláda po nich neposiela záchranné lode.

🇮🇹 Miláno. 47 ročný muž pôvodom zo Senegalu uniesol v meste Crema autobus s 51 žiakmi základnej školy, ktorí spolu s učiteľkami mali namierené do plavárne do Milána. Jeden zo žiakov počas jazdy alarmoval carabinierov, pretože únosca kričal, že ide na letisko do Linate urobiť masaker. Autobus sa podarilo zablokovať približne 7km od letiska. Únoscovi sa pred zatknutím podarilo pripravené bandasky s benzínom podpáliť. Našťastie sa nikomu nič nestalo, pretože carabinieri vyrazili dvere a deti stihli vystúpiť. Nebyť pohotového chlapca, ktorý sa stal v tomto teroristickom útoku hrdinom, dnes tu máme na letisku masaker, ktorého obeťami by boli nielen tieto deti…

Uverejnil používateľ Hrica Lubos Streda 20. marca 2019

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *