Nebudem nič nariaďovať, kým Pfizer neprevezme zodpovednosť za vedľajšie účinky, vyhlásil brazílsky prezident - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Nebudem nič nariaďovať, kým Pfizer neprevezme zodpovednosť za vedľajšie účinky, vyhlásil brazílsky prezident

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Brazílsky prezident Jair Bolsonaro nič nešetril očkovanie a spoločnosť Pfizer. Nepáči sa mu, že spoločnosti neberú zodpovednosť za vedľajšie účinky. Žartovným vyhlásením hovorí, že ak sa človek zmení na krokodíla, je to jeho problém.

Brazílsky líder sa pýta, ako môžeme ľudí nútiť do vakcín, ktoré ešte nedokončili tretiu fázu štúdii a sú stále experimentálne. Európska lieková agentúra však povolila používanie týchto vakcín a takisto aj po celom svete sú vakcíny Pfizer dovolené.

Brazílsky prezident Bolsonaro ale odkazuje spoločnosti Pfizer, že nebude nič podporovať ani nariaďovať, kým spoločnosť Pfizer neprevezme zodpovednosť za možné vedľajšie účinky vakcín.