Slovensko

NATO ocenilo Naďa a jeho miliónové nákupy vojenskej techniky

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg pochválil Slovensko za svoje investície do obrany a tiež jeho pôsobenie v rámci aktivít kolektívnej obrany Aliancie a v misiách a operáciách medzinárodného krízového manažmentu. Potvrdil to včera na stretnutí s predsedom vlády SR Eduardom Hegerom a ministrom obrany SR Jaroslavom Naďom.

„Išlo o veľmi konštruktívnu diskusiu o spoločných aktuálnych témach a prioritách Slovenska a Severoatlantickej aliancie v oblasti obrany a bezpečnosti. Aj vzhľadom na rýchlo sa meniace bezpečnostné prostredie sme na pôde NATO spolu s predsedom vlády potvrdili jasné zahraničnopolitické smerovanie vlády SR, nespochybniteľnosť našich väzieb a záväzkov, ako aj podporu spoločným hodnotám,“ priblížil obsah stretnutia minister obrany SR Jaroslav Naď.

Predmetom stretnutia bol tiež posun slovenského rezortu obrany v modernizácii Ozbrojených síl SR. V tejto súvislosti minister obrany informoval generálneho tajomníka J. Stoltenberga o viacerých modernizačných projektoch Ozbrojených síl SR vrátane prebiehajúceho obstarávania 3D rádiolokátorov, prieskumu dostupnej pásovej techniky, ktorá má nahradiť súčasne využívané bojové vozidlá pechoty, či riešenia zabezpečenia kolesovej techniky. Minister J. Naď zároveň predstavil postup pri zlepšovaní podmienok vojenského a civilného personálu.