Slovensko

„NATO je bezmocné“. Dánsky novinár hovoril o ruskej superzbrani

Severoatlantická aliancia nemá v Arktíde nič, čo by mohla postaviť proti ruským nadzvukovými zbraniam, domnieva sa Emil Rottbell, reportér dánskych novín Berlingske.

Podľa jeho slov je americká letecká základňa Thule v Grónsku celkovo „absolútne bezbranná“ proti raketovým systémom Kinžal.

„Nevieme presne, ako ďaleko letí nová ruská raketa Kinžal, ale jedna vec je istá: svojou rýchlosťou, presnosťou zásahov a doletom tisíc kilometrov mení rovnováhu síl v Arktíde,“ uvádzajú noviny Berlingske.

Rottbell cituje dánskeho kapitána-poručíka Andersa Pooky Nielsena, ktorý povedal, že Washington musí nájsť odpoveď na Kinžaly.

„Radary na Thule sú súčasťou raketového štítu a v prípade vojny ich Rusi rozhodne budú chcieť zničiť. A teraz nie sú prakticky nijako chránené, preto majú Američania v Grónsku nové úlohy, „citujú ho noviny.

Podľa kapitánovho názoru sú západné krajiny „hlavným cieľom“ ruských hypersonických systémov.

V článku sa uvádza, že Arktída „má pre Rusko symbolický význam“ a situácia v regióne sa „môže vymknúť kontrole“.

„Západu teda hrozí veľké nebezpečenstvo, že bude robiť niečo, čo bude Rusko znepokojovať. Napríklad, ak USA skutočne začnú vysielať vojnové lode na Severnú morskú cestu, aby ukázali, že nejde o vnútorné vody Ruska, „domnieva sa novinár.

V roku 2018 ruský prezident Vladimir Putin počas svojho vystúpenia pred Federálnym zhromaždením predstavil komplexy hypersonických zbraní Avangard a Kinžal. Neskôr bola uverejnená informácia o vývoji Hypersonickej riadenej strely Zirkón v Rusku.

Začiatkom júna viceadmirál Alexander Moisejev oznámil, že Severná flotila bude dostávať Hypersonické zbrane, čo kvalitatívne zlepší jej bojový potenciál.

Potrebujeme vašu podporu, aby sme mohli pokračovať!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *