Našu planétu najviac znečisťuje americká armáda: "Pentagon je najväčším producentom CO2 na svete!" - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Našu planétu najviac znečisťuje americká armáda: “Pentagon je najväčším producentom CO2 na svete!”

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Pentagon je “najväčším producentom skleníkových plynov na svete”, píše sa v štúdii o zmene klímy, ktorá obviňuje Trumpov režim.

To je správa pre všetkých bojovníkov proti otepľovaniu klímy, Gretu Thunbergovú, YouTubera Reza a ich nasledovníkov, všetkým, ktorí sú presvedčení o tom, že CO2 mení negatívne klímu.

Správa Brownovej univerzity z 12. júna s názvom “Náklady na vojnu” je zameraná na vojny po 9/11 a vplyvu na emisie.

V správe sa odhaduje, že americká armáda je zodpovedná za 1,212 milióna ton skleníkových plynov od roku 2001 do roku 2017. Len “zahraničné krízové ​​operácie” v Afganistane, Pakistane, Iraku a Sýrii vyprodukujú 400 miliónov ton CO2.

Ďalej sa v správe uvádza, že v roku 2017 “emisie z Pentagonu boli väčšie než všetky emisie Švédska a Dánska dohromady.”

Vedci kritizujú Pentagon, pretože nevidí vlastný veľký príspevok k emisiám CO 2.

Jedná sa o zdroje skleníkových plynov, ako sú lode, člny, lietadlá, vrtuľníky, tanky, vozidlá, ale aj energie potrebné na výrobu zbraní a rekonštrukcia zničenej infraštruktúry, ako je úmyselné spaľovanie ropných vrtov a rafinérií.

Autori správy spochybňujú či je potrebná tak masívna prítomnosť americkej armády v Perzskom zálive.

Jedným z odporúčaní je, že by mal Pentagon hlásiť svoju ročnú spotrebu paliva Kongresu. Teraz tieto informácie nedodáva. Americká armáda má pripravené plány na zníženie spotreby do roku 2022 o 10 percent.

V záujme “národnej bezpečnosti” musí americká armáda naliehavo “znížiť svoju úlohu” v produkcii skleníkových plynov, píše sa v tejto správe, čo by malo pozitívny vplyv na klímu.

Prečo Greenpeace nikdy neblokovala svojimi loďami americkú lietadlovú loď alebo iné vojnové lode? Namiesto toho lode Greenpeace blokovali japonské veľrybárske lode? Je to len show pre naivných pozorovateľov.

zdroj: schallundrauch

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *