Nám pokuty a oni? Títo poslanci majú problém nosiť rúško priamo v parlamente! - MAGAZÍN 1
Slovensko

Nám pokuty a oni? Títo poslanci majú problém nosiť rúško priamo v parlamente!

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Väčšina slovenských politikov nás neustále upozorňuje na opatrenia a aby sme boli zodpovední v ich dodržiavaní. Portál eReport.sk priniesol článok, v ktorom ukázal slovenských poslancov priamo v parlamente, kde mali problém mať nasadené či správne nasadené rúško. A hádajte, sú to Kotleboveci? Nie! Sú to aj poslanci vládnych strán.

Počas parlamentnej schôdze si od rúška oddýchla napríklad poslankyňa za SaS Jana Bittó Cigániková. Keď zisťoval portál eReport.sk, čo ju k tomu viedlo, na ich otázky nereágovala.

Aj poslanec za SMER-SD Maroš Kondrót má problém dodržiavať pravidlá. Tomu rúško viselo pod nosom počas faktickej poznámky. Taký istý problém počas svojho príspevku mal aj Milan Kuriak z OĽANO, ktorý zdôraznil, že rúško má správne nasadené denne niekoľko hodín. „Snažím sa byť v tomto zodpovedný, aby som chránil kolegyne, kolegov, ľudí okolo mňa. Počas dlhších slovných prejavov mám problém s dychom,“ uznal poslanec, ktorý si vraj na rúško rýchlo zvykol. Napriek tomu sa už nevie dočkať. „Keď pominie ohrozenie nákazou, budem určite medzi prvými, kto rúško odloží a prestanem ho používať.“

Aj jeho ďalší kolega patrí medzi rúškových „hriešnikov“. Na jednom z rokovaní si Jozef Pročko (OĽANO) stiahol rúško až pod bradu a takto si sedel v lavici hodnú chvíľu. „Na chvíľu si poslanec rúško musí zložiť, napríklad keď pije alebo si potrebuje utrieť ústa či nos,“ vykrúcal sa na naše otázky bývalý zabávač, ktorý tvrdí, že nemá problém nosiť rúško i keď uznáva, že sa úplne na to zvyknúť nedá.

Polícia už nebude dohovárať, ale tvrdo pokutovať nenosenie rúšok. Aby z toho neboli nepokoje!