Najprv konšpirácia a dnes? Koronavírus mohol uniknúť z laboratória, tvrdí tajná správa - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Najprv konšpirácia a dnes? Koronavírus mohol uniknúť z laboratória, tvrdí tajná správa

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Pandémia trvá už viac než rok a svet stále jasne nevie, odkiaľ koronavírus prišiel. Vedci po celom svete skúmajú, či vírus prešiel zo zvieraťa na človeka, no nepopreli ani informáciu, o tom, že vírus mohol uniknúť z čínskeho laboratória, informuje The Wall Street Journal.

Denník The Wall Street Journal sa podľa informácii dostal k obsahu tajného dokumentu z minulého roka, ktorý malo vypracovať Národné laboratórium Lawrencea Livermora. Ide o uznávanú výskumnú inštitúciu, ktorá práve skúmaním genetickej informácie koronavírusu prišla k záveru, že vírus mohol uniknúť z laboratória.

Stále však nejde o ukončene vyšetrovanie, ale len o analýzu možného pôvodu vírusu. Naopak, vyšetrovatelia Svetovej zdravotníckej organizácie po zhromaždení informácií priamo v Číne skonštatovali, že únik z laboratória je extrémne nepravdepodobný. Je však pravdou, že Čína podľa WHO neposkytla vyšetrovateľom plnú súčinnosť.