Zo sveta

Najlepší tenista sveta neverí médiám: Vytvára sa propaganda, ktorá vyhovuje elitám

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Najlepší tenista sveta Srb Novak Djokovič v rozhovore s novinármi počas prestížneho turnaja Masters v Paríži rozhovoril o svojom vzťahu k médiám a o ich vplyve.

„Nie, nečítam noviny. Žiadne aplikácie, ani tlačené vydania. Správy nepozerám už niekoľko rokov,“ rozhovoril sa dvadsaťnásobný grandslamový šampión.

„Keďže však fungujem na sociálnych sieťach, dostávam sa, samozrejme, ku všetkým informáciám. Nemôžem sa predsa tváriť, že sa ma nič netýka. Som človek s emóciami. Záleží mi na obhajovaní skutočných hodnôt, spravodlivosti a pravdy,“ dodal Djokovič.

„Áno, aj ja sa mýlim. No neznášam, keď sa šíria lži. Som na to zvyknutý zo svetových i domácich médií,“ oprel sa Djokovič do súčasnej žurnalistiky, píše sport.pravda.sk.

„Slobody v nej je čoraz menej. Informačný systém sa vydal smerom, ktorý už nemá správne základy. Vytvára sa akási propaganda. Tá vyhovuje elite, určitej skupine ľudí. Ani to mi však nezabráni obhajovať veci, ktoré považujem za správne,“ uzavrela tému 34-ročná srbská legenda.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *