Najkrajší moment z protestu? Usmiaty policajt s ružou a ľudia, ktorí odháňali provokatérov - MAGAZÍN 1
Slovensko

Najkrajší moment z protestu? Usmiaty policajt s ružou a ľudia, ktorí odháňali provokatérov

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Po utorkovom proteste sa internetom a médiami šíria len informácia, že na proteste bolo veľa zlého a dokonca minister obrany Jaroslav Naď označil týchto ľudí ako opice či psychopatov.

Príbehy ľudí, ktorí tam skutočne boli a chodili medzi ľuďmi však ukazujú aj inú tvár protestu. Áno, boli tam aj opití chuligáni, ktorí robili zle, ale bolo to úplne malé množstvo ľudí. Väčšina bola slušných, len trochu nahnevaných ľudí, ktorí potrebujú cítiť pomoc od štátu.

Prinášame vám spoveď jedného z účastníkov protestu, ktorý svoj príbeh zdieľal na sociálnej sieti. V príbehu sa dozviete o usmiatom policajtovi či ľuďoch, ktorí dokonca chránili policajtov pred provokatérmi.

„Ku dnešnému protestu si dovolím povedať pár slov… Boli sme tam, chodili medzi ľuďmi z jedného námestia na druhé, rozprávali sa a všímali si ľudí… Bolo mi od začiatku jasné, že médiá popíšu rôzne veci a bludy. Stretli sme veľa ľudí, obyčajných ľudí, nie fašistov.. Ano bolo tam zopár provokaterov, ano provokaterov, ale tím dav dal veľmi rýchlo najavo kde majú miesto…Nešiel som tam z politických presvedčení, išiel som kvôli deťom, ich budúcnosti… Keď niekto chce kritizovať, nech zdvihne zadok a ide osobne pozrieť a presvedčiť sa, aky ľudia tam sú… Budete milo prekvapený… Na jeden moment ale nikdy nezabudnem a veľmi dlho ho budem mať ešte pred sebou… Policajt, usmiaty, komunikatívny a tá červená ružička pripnutá na prsiach, tu už netreba slov… Sú zbytočné… Bolo ich viac, niektorí zhovorčiví, iní menej… Ano boli tam ľudia, ktorí ich slovne napádali ale vždy sa našiel niekto, kto im vysvetlil, že aj oni si len robia prácu, a veľa z nich ma taky istý názor na vládu, len sa ku tomu nemôžu vyjadriť. Ľudia, obyčajní ľudia tých policajtov dokonca chránili, krásny moment. A ešte krajší bol, keď tí policajti ustúpili, za veľkého potlesku davu skandujuceho slovo Ďakujeme….. Všetka česť tímto policajtom, a ten s ružičkou má môj veľký obdiv… Ďakujem aj Henrich Nováček za pekný deň, podniku oproti úradu vlády za super kapustnicu, aj tomu policajtovi čo pustil trochu slzaku, trošku prečistilo nosné dutiny… P. S. Heňo poučil aj dve televízie, aby informovali objektívne, ale somára ničomu novému asi nenaučí… 😉