Slovensko

Naď si nevie predstaviť, kto by lepšie manažoval pandémiu ako Matovič

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Jaroslav Naď si nevie predstaviť, že by niekto iný zvládol pandémiu koronavírusu lepšie ako premiér Igor Matovič. „Projektový manažér na riešenie COVIDU je čistá utópia, lebo vždy tam budú politické dôsledky, ktoré môže a musí riešiť len líder a tým lídrom je Igor Matovič, lebo je predsedom vlády,“ uviedol Naď. 

Minister obrany si nevie predstaviť seba v tejto funkcií. Tvrdí, že situácia vo svete je rovnako zlá, ak nie horšia. Pristúpil, že v súvislosti s riešením pandémie, môže zle pôsobiť, keď vláda príjme rozhodnutie a o dva dni na to zasadne pandemická komisia a navrhne oveľa prísnejšie opatrenia odvolávajúc sa na zhoršenú situáciu. 

„Môžeme sa baviť o tom, či bude mať silnejšiu pozíciu vláda, ústredný krízový štáb alebo pandemická komisia,“ načrtol.

Myslí si, že konflikty medzi Igor Matovičom a Richardom Sulíkom vychádzajú z hodnotových, nie osobných rozdielov. OĽaNO sa vraj chce viac zameriavať na zdravotné dôsledky a SaS na ekonomické. Zvyšných 99 percent rozhodnutí prechádza podľa neho bez problémov.