Naď: 3D radary z Izraela potrebujeme. Radšej peniaze na zdravotníctvo? Takto to nefunguje!

Slovensko nakúpi od Izraela 17 3D radarov pre Ozbrojené sily SR. Suma bude 148 miliónov eur a minister obrany Jaroslav Naď tento nákup obhajuje.

Podľa Naďa je táto vysoká investícia potrebná a Slovensko na ňu čakalo 10 rokov. „Ozbrojené sily čakali 10 rokov, na realizáciu tohto projektu, ktorý je v záujme nás všetkých. Potrebujeme mať prehľad o vzdušnej situácii, možnom nepovolenom narušení priestoru cudzími či už lietadlami alebo dromni (ktoré nie sú mimochodom až tak zriedkavé) alebo potrebujeme podrobne monitorovať východnú hranicu pred pašerákmi.“ napísal Naď.

Minister obrany obhajuje tento nákup a odkazuje všetkým, ktorí tvrdia, že tie peniaze mohli ísť radšej do zdravotníctva alebo podnikateľom, že to takto jednoducho nefunguje „Rozumiem, ak časť verejnosti hovorí o potrebe investovania do zdravotníctva alebo podpore podnikateľov. Súhlasím, no aj to musí ísť zo zdrojov na to určených. Každý rezort má svoj rozpočet, ktorý je vopred dôkladne naplánovaný. Preto ak niekto tvrdí “dajte radšej peniaze do zdravotníctva” takto to jednoducho nefunguje.“