Slovensko

Na Kotlebovho primátora, ktorý nechce rozdávať pokuty ľuďom, už podali trestné oznámenie

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Poslanec Kotlebovej ĽSNS a primátor Rimavskej Soboty Jozef Šimko odmietol vo svojom meste cez mestskú políciu rozdávať pokuty ľuďom, ktorí prídu zapáliť sviečku cez dušičky na cintorín.

Okamžite sa do neho pustil minister vnútra Roman Mikulec a varoval, že keď sa o poriadok nepostará mestská polícia, urobí to štátna polícia, ktorá spadá pod jeho ministerstvo.

“POZDRAVUJEM, PÁN ŠIMKO. Touto cestou by som chcel pozdraviť pána primátora Rimavskej Soboty Jozefa Šimka, ktorý je ukážkovým príkladom človeka, ktorého pomýlené nazeranie na svet je v dnešnej dobe veľkou hrozbou pre spoločnosť. O to viac ma mrzí, že Rimavská Sobota a jej obyvatelia majú za primátora niekoho, kto si dovolí verejne nerešpektovať uznesenie vlády Slovenskej republiky a ešte sa tým chváli na sociálnej sieti. Milý pán Šimko, odporúčam Vám, ešte raz a poriadne sa oboznámiť s uznesením vlády Slovenskej republiky č. 678 z 22. októbra 2020. Návšteva cintorínov – aj napriek tomu, že by sme si to všetci veľmi želali – vo výnimkách nie je. Robíme to preto, aby sme chránili presne tie najzraniteľnejšie skupiny obyvateľstva, ktoré tým, že si na dušičky pôjdu uctiť svojich zosnulých príbuzných, budú môcť doplatiť vlastným životom. Zákon platí pre všetkých rovnako, pre mestskú políciu, ktorá ma nariadenia kontrolovať a aj pre Vás. Ubezpečujem Vás, že ak nie mestská, tak štátna polícia na poriadok a dodržiavanie nariadení dohliadne.” napísal Mikulec.

V relácii na televízii Markíza NA TELO povedal Mikulec, že na primátora Šimka je už v tejto veci podané trestné oznámenie. Mikulec potvrdil, že ak niekto pôjde na cintorín, budú rozdávané pokuty.