Na hraniciach s Poľskom našli skupinu migrantov, jeden zamrzol - MAGAZÍN 1
Slovensko

Na hraniciach s Poľskom našli skupinu migrantov, jeden zamrzol

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Včera našli v našich horách skupinu migrantov z Bangladéša a Indie. Jeden zamrzol, druhého odniesli vo vážnom stave do nemocnice.

Včera zasahovali záchranári z Oblastného strediska HZS Slovenský raj – Bukovské vrchy v oblasti východnej štátnej hranice s Poľskom, kde príslušníci Oddelenia hraničnej kontroly PZ Zboj a Mobilnej zásahovej jednotky Riaditeľstva hraničnej a cudzineckej polície našli skupinu migrantov z Bangladéša a Indie, informuje Horská záchranná služba.

Skupinu pri prechode štátnej hranice zastihlo mimoriadne zlé počasie – prudké ochladenie a sneženie v našich horách, na čo pravdepodobne doplatili dvaja občania Bangladéša.

Jeden po objavení príslušníkmi polície už nejavil známky života a druhý bol vo vážnom stave. Záchranári HZS mužovi, ktorý prežil, za dodržiavania prísnych protiepidemiologických opatrení, vzhľadom na možné riziko nákazy ochorením Covid-19, poskytli neodkladné zdravotné ošetrenie.

Po zateplení bol terénnou štvorkolkou transportovaný do Novej Sedlice – časť Skoňová, kde si ho prevzala do opatery posádke RZP.

Telo nebohého, po zdokumentovaní miesta nálezu, záchranári HZS v súčinnosti s príslušníkmi PZ SR vyprostili z exponovaného terénu a následne transportovali rovnako do Novej Sedlice.

Pomôžte nám udržať Magazín 1!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *