Slovensko

Na dlhých tlačovkách tlmočili Matoviča, no do dnes nedostali ani cent

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Dlhotrvajúce tlačové konferencie premiéra Igora Matoviča sprevádzali aj tlmočníci, ktorých tváre si všetci pamätáme. Ich pohár trpezlivosti však pretiekol po tom, čo im štát stále nevyplatil ani cent.

Ľudia si zapamätali hlavne sympatickú Barbaru Randuškovú, ktorá sa hneď stala záujmom médii a urobila niekoľko rozhovorov do médii.

„Tlmočníci nedostali za svoju prácu doteraz zaplatené. Už to bude šesť mesiacov, od kedy začali pre úrad vlády tlmočiť,“ napísala Randušková na Instagrame, informuje portál Aktuality.sk

Tlmočníci urobili v stredu pred úradom vlády menší protest. Nepáči sa im nie len to, že do dnes nedostali žiadne peniaze za ich prácu, ale ani fakt, že už viac ako dva týždne neboli tlmočníci zavolaní na tlačové konferencie.

„S úradom vlády sme opakovane komunikovali a žiadali ich o stanovisko, pretože prítomnosť tlmočníkov je pre nás dôležitá, máme právo na prístup k informáciám vzhľadom na vážnosť situácie v súvislosti s COVID-19,“ vyhlásil predseda Slovenského zväzu nepočujúcich Jaroslav Cehlárik.

Matovič dokonca pred dvomi týždňami poslal jedného z tlmočníkov priamo z tlačovej konferencie domov.

„Zostali sme šokovaní. Tlmočník tam bol, ale netlmočil. Keď sme sa na to pýtali, povedali nám, že riešia technické problémy a stále sa to naťahovalo,“ dodal Cehlárik. Zväz nepočujúcich sa preto rozhodol protestovať.

Problém s peniazmi má byť preto, že nemali s úradom vlády žiadnu zmluvu. Zmluvu mali vraj len s ministerstvom vnútra. Nová zmluva je už údajne pripravená a peniaze budú tlmočníkom vyplatené.

Potrebujeme vašu podporu, aby sme mohli pokračovať!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!