adplus-dvertising

Muž umrel po podaní vakcíny. Skolaboval o 25 minút, ako ho zaočkovali

70-ročný muž skolaboval pri odchode z centra Jacob Javits v Manhattane. Po skolabovaní starší muž umrel. Čo bolo príčinou smrti zatiaľ nie je známe, no zatiaľ to vyzerá, že za to nemohla vakcína.

Po zaočkovaní prvou dávkou vakcíny Moderna skolaboval muž pri bráne centra, kde očkujú ľudí. Muž skolaboval hneď 25 minút po tom, ako ho zaočkovali. Do pár sekúnd mu záchranné zložky poskytli prvú pomoc, žiaľ staršieho muža sa nepodarilo zachrániť. Okamžite bol prevezený do nemocnice Senior Care, kde ako informuje New York Post muž umrel.

„Prvotné indície naznačujú, že muž nemal žiadnu alergickú reakciu na vakcínu“ informuje komisár štátneho ministerstva zdravotníctva v New Yorku Howard Zucker.

Muž bol ešte 15 minút po zaočkovaní pod dohľadom zdravotníkov a počas tejto doby neboli u neho žiadne znaky vedľajších účinkov.

Komisár ministerstva zdravotníctva vyzýva ľudí, aby nepodliehali panike, pretože odborníci na verejné zdravie súhlasia s tým, že vakcína je bezpečná. Zucker odporúča všetkým obyvateľom New Yorku, aby sa dali zaočkovať a dodáva, že je to jeden z najvýznamnejších faktorov, ktorý dokáže ukončiť túto pandémiu. 

Aj úradníci štátneho zdravotníctva potvrdzujú stanovisko komisára z New Yorku, a zhodujú sa v tvrdeniach, že alergická reakcia po očkovaní nebola u pacienta potvrdená.