adplus-dvertising

Muž s 15 litrami benzínu vošiel do newyorskej katedrály. Polícia ho stihla zastaviť a zatknúť

Newyorská polícia v stredu večer miestneho času zatkla muža, ktorý do katedrály svätého Patrika na piatej avenue chcel vojsť s dvoma kanistrami s benzínom, tekutým podpaľovačom a plynovými zapaľovačmi. V pondelok požiar spôsobil rozsiahle škody v parížskej katedrále Notre-Dame.

Zástupcovia newyorskej polície informovali, že 37-ročný muž pri katedrále zastavil s minidodávkou, prešiel sa okolo a potom sa pred 20:00 miestneho času (dnes 02:00 SELČ) vrátil k autu. Vybral z neho nádoby s benzínom a podpaľovač. Keď vošiel do katedrály, zastavil ho člen ostrahy, spýtal sa ho, kam ide a informoval ho, že s takými vecami do kostola nesmie. V tom okamihu sa trochu benzínu vylialo na podlahu.

Člen ostrahy zavolal policajtov z protiteroristického oddelenia, ktorí boli vonku. Tí muža zadržali a vypočuli. „Tvrdil, že katedrálou prechádzal, aby sa dostal na Madison Avenue, pretože jeho autu došiel benzín,“ povedal John Miller z newyorskej polície. „Prezreli sme si vozidlo a ukázalo sa, že mu benzín nedošiel,“ dodal. Potom policajti muža zatkli.

„Je ťažké povedať, čo chcel urobiť, ale myslím si, že situácia, kedy niekto vojde na také symbolické miesto, ako je katedrála svätého Patrika, s viac než 15 litrami benzínu, dvoma fľašami tekutého podpaľovače a zapaľovačmi, by nás mala veľmi znepokojovať, „povedal Miller. „Jeho výpoveď nesedí,“ uviedol tiež o podozrivom, ktorý už v policajných záznamoch figuruje.

Katedrála svätého Patrika v New Yorku bola postavená v roku 1878 a pri nedávnych renováciách v nej boli nainštalované protipožiarne postrekovače. Drevenú strechu katedrály natreli protipožiarnym náterom.

zdroj: idnes.cz

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.