Zo sveta

Museli zastaviť testovanie vakcíny proti Covid-19! Muž prejavil nevysvetlené zdravotné problémy

Klinické testy vakcíny od spoločnosti AstraZeneca, ktoré majú vytvoriť imunitu proti koronavírusu, boli pozastavené. Príčinou je možný vedľajší účinok, ktorý sa objavil u jedného z dobrovoľníkov vo Veľkej Británii. V stredu to oznámil portál Stat News s odkazom na hovorkyňu spoločnosti.

Svoju vakcínu firma AstraZeneca vyvíja spolu s vedcami z Oxfordskej univerzity. V auguste v Spojených štátoch začala tretia fáza testovania. Ešte predtým testovanie začalo v Británii, Brazílii a Juhoafrickej republike.

Testy boli pozastavené po tom, čo sa u jedného z účastníkov prejavili nevysvetlené zdravotné problémy.

Hovorca spoločnosti oznámil, že „štandardný proces previerky“ viedol k pozastaveniu skúšok. Podľa jeho slov „pracuje AstraZeneca na tom, aby bol tento prípad urýchlene preskúmaný a aby bol minimalizovaný možný vplyv na termíny testovania“. Podľa slov predstaviteľa spoločnosti má pozastavenie skúšok „bežný ráz“ a je v podobných prípadoch nutné.

Podstata nežiaduceho vedľajšieho účinku nie je známa, avšak podľa informácie zdrojov sa očakáva, že sa účastník testov zotaví. Podľa informácií zdrojov ovplyvnil tento prípad tiež iné výskumy vakcíny AstraZeneca.

Zatiaľ nie je známe, ako dlho bude pozastavenie klinických testov trvať, podotýka portál. V USA tiež prebiehajú klinické testy vakcíny proti koronavírusu od spoločností Moderna a Pfizer.

Potrebujeme vašu podporu, aby sme mohli pokračovať!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!