Môžem zbiť svoju ženu? Zložitá otázka, píše Islamské centrum v Mníchove - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Môžem zbiť svoju ženu? Zložitá otázka, píše Islamské centrum v Mníchove

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Islamské centrum v Mníchove na svojom webe ponúka návod pre napravenie neposlušných manželiek. Ak zlyhajú predchádzajúce rady, návod v odkaze na Korán ponúka ako tretí krok ich bitie. Podľa bavorského rozhlasu visí návod na webe 15 rokov. Centrum na opakované otázky oznámilo, že webovú stránku upraví do štrnástich dní.

Islamské centrum na svojom webe ponúka východiská v prípade “zložitých problémov v manželstve alebo vzpurnosti partnerky”, odvoláva sa v nich na verše z Koránu, uviedol verejnoprávny Bayerischer Rundfunk, ktorý na web upozornil. Manžel by sa mal podľa textu uchýliť k trom krokom. “Prvý krok, pokarhanie. Druhý krok, oddeliť manželské lôžka. A tretí krok, zbitie. “

Otázka, či muž môže biť svoju ženu, je na webe v kategórii Žena a rodina v islame. Podľa odpovede ide o zložitú otázku, ale bitie má byť myslené skôr v symbolickej rovine a prorok Mohamed násilia na ženách odmietal.

Bayerischer Rundfunk tiež hovoril so zamestnankyňou kontaktného miesta pre týrané ženy, ktorá hovorila o moslimskej žene, ktorej manžel považuje domáce násilie za legitímne, pretože jeho komunita ho schvaľuje.

Kancelária mníchovského prokurátora Bayerischer Rundfunk oznámila, že sa v tomto prípade nejde o podnecovanie k trestnému činu a nie je dôvod na začatie vyšetrovania, aj keď “odporúčanie znie trochu zvláštne”.

Islamské centrum oznámilo, že webové stránky, ktoré sú v tejto podobe už pätnásť rokov, bude prerábať. Spomenulo lehotu dvoch týždňov.

Sme veľmi radi, že čítate Magazín 1! Budeme veľmi vďační, ak nás podporíte zdieľaním tohto článku. ĎAKUJEME

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *