Moslimskí taxikári v Rakúsku považujú nevidiacich psov za nečistých a odmietajú ich voziť - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Moslimskí taxikári v Rakúsku považujú nevidiacich psov za nečistých a odmietajú ich voziť

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Rakúsko bojuje s ďalším prekvapivým problémom, ktorý do krajiny priniesol islam. Mnohí moslimskí taxikári odmietajú voziť nevidiacich kvôli ich vodiacim psom.

Podľa novín Tiroler Tageszeitung má 80 percent vodičov taxíkov migrantský pôvod a moslimovia tradične považujú psov za “nečistých”. Stáva sa tak, že vodiči odrieknu nevidiacim cestu.

Napríklad bývalá členka predstavenstva asociácie pre nevidiacich, ktorá je sama úplne slepá, si objednala taxík na letisko v Innsbrucku. Keď vozidlo dorazilo, vodič odmietol prepraviť slepeckého psa. Prepravná spoločnosť sa za jeho správanie ospravedlnila.

“Snažíme sa vodičom znovu a znovu vysvetľovať, že tieto cesty musia vykonávať a že ide o zákazky, ako každé iné” dodala spoločnosť. Podľa tamojších zákonov totiž musia vodiči prepravovať aj vodiace psy, v praxi to ale mnohí z nich jednoducho ignorujú.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *