Spoločnosť Zo sveta

Moslimskí taxikári v Rakúsku považujú nevidiacich psov za nečistých a odmietajú ich voziť

Rakúsko bojuje s ďalším prekvapivým problémom, ktorý do krajiny priniesol islam. Mnohí moslimskí taxikári odmietajú voziť nevidiacich kvôli ich vodiacim psom.

Podľa novín Tiroler Tageszeitung má 80 percent vodičov taxíkov migrantský pôvod a moslimovia tradične považujú psov za „nečistých“. Stáva sa tak, že vodiči odrieknu nevidiacim cestu.

Napríklad bývalá členka predstavenstva asociácie pre nevidiacich, ktorá je sama úplne slepá, si objednala taxík na letisko v Innsbrucku. Keď vozidlo dorazilo, vodič odmietol prepraviť slepeckého psa. Prepravná spoločnosť sa za jeho správanie ospravedlnila.

„Snažíme sa vodičom znovu a znovu vysvetľovať, že tieto cesty musia vykonávať a že ide o zákazky, ako každé iné“ dodala spoločnosť. Podľa tamojších zákonov totiž musia vodiči prepravovať aj vodiace psy, v praxi to ale mnohí z nich jednoducho ignorujú.

4 Replies to “Moslimskí taxikári v Rakúsku považujú nevidiacich psov za nečistých a odmietajú ich voziť

  1. Tak nech robia taxikárov vo svojich zemiach, keď sa nevedia prispôsobiť hostiteľskej zemi…Dúfam že sú za to aj patrične sankcionovaní….Alebo zasa európska tolerancia?

  2. Keď vypukne v Afrike veľká vojna alebo bude veľké sucho, potom bude v Európe veľký bordel od emigrantov. A to sucho alebo vojna určite bude…

  3. A čo ste čakali ?! … Môžte sa poďakovať Merkelkinej otvorenej náruči ! … „Títo“ sú sem zámerne dovážaní, aby rozvrátili „starý kontinent“ a jeho tradičné kresťanské hodnoty, ekonomiku, hospodárstvo a kultúru jednotlivých národov, a taktiež vzťahy medzi jednotlivými štátmi Európy, ktoré sa teraz „handrkujú“ kvôli ich prerozdeľovaniu…
    „Títo“ spôsob života, odkiaľ prichádzajú, majú v génoch a vidíme, že sa nechcú prispôsobiť tradičným európskym hodnotám, zvyklostiam a nášmu spôsobu života, a že tu len škodia (česť výnimkám – 0,0000001 % !)…
    Ale vieme „odkiaľ vietor fúka“ – cez americké mimovládky až po usa-elity, ktoré toto skryte riadia !
    Európa, prestaň stavať mešity – podriaďovať sa týmto mimoeurópanom, lebo si nevážia tvoje dary, zneužívajú tvoju pomoc a škodia európskemu obyvateľstvu !

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *