Mohli sme mať kvalitnú ruskú vakcínu. Nepodporila to strana Za Ľudí

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Slovensko mohlo nakúpiť ruskú vakcínu Sputnik V proti koronaírusu, ktorá dosahuje vysoké percentá účinnosti. Na rokovaní vlády ju však neschválili. Proti bola strana Za Ľudí.

„Za posledné obdobie som strávil mnoho rozhovorov s ľuďmi v Ruskej federácii o zabezpečení vakcín Sputnik V. Už budúci týždeň sme mohli mať k dispozícii 160-tisíc dávok,“ pokračoval premiér Igor Matovič. Podľa neho ide o mimoriadne kvalitnú vakcínu. „Veľmi ma za tejto situácie mrzí, že koaličný partner dnes vytiahol najvyššiu zbraň a v podstate povedal, že na Slovensku sa o Sputniku vôbec baviť nebudeme,“ povedal Matovič.

Šéfka strany Za ľudí Veronika Remišová už pred rokovaním avizovala, že očkovanie vakcíny Sputnik V bez registrácie od Európskej agentúry pre lieky (EMA) nepodporí. „Tak, ako sme čakali pri iných vakcínach na schválenie EMA, tak by sme mali čakať aj v tomto prípade,“ myslí si.