adplus-dvertising

Mladému otcovi odmietli transplantáciu srdca, lebo nebol očkovaný, aj keď bol na rade

Americká nemocnica v Bostone odmietla transplantáciu srdca mužovi veku 31 rokov, pretože nebol zaočkovaný aj keď už bol na rade.

Pacientov otec David Ferguson vystúpil v spravodajských televíziách CNN a ABC a porozprával o tejto rodinnej situácii. Uviedol, že jeho 31-ročný syn čakal na transplantáciu srdca a bol už pritom „na pokraji smrti“.

Tento pacient, ktorý bol s transplantáciou v bostonskej nemocnici na rade, odmietol vakcínu proti covidu. „Bolo to proti jeho základným zásadám, neverí v to,“ povedal Ferguson pre ABC. „Presadzujú takúto politiku a keďže syn nechce vakcínu, vyradili ho zo zoznamu čakateľov na transplantáciu srdca,“ dodal otec.

Nemocnica Brigham and Women’s Hospital požaduje niekoľko vakcín odporúčaných úradom CDC, vrátane vakcíny proti covidu, uvádza sa v jej vyhlásení.

Nemocnica takisto požaduje „od kandidátov na transplantáciu určitý životný štýl, aby sa vytvorila čo najlepšia šanca na úspešnú operáciu a optimalizoval sa život pacienta po transplantácii, keďže jeho imunitný systém je drasticky potlačený“, píše sa ešte vo vyhlásení.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.