Ministerstvo vyzýva, aby sme potešili babku a dedka, prihlásili ich na očkovanie a ešte aj odfotili, ako ich očkujú

Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky spúšťa kampaň na sociálnej sieti pod názvom #zaockujbabku alebo dedka a vyzýva mladých, aby zaregistrovali svojich starých rodičov na očkovanie.

„Jednou z najdôležitejších vecí v tejto fáze pandémie je zaočkovať čo najrýchlejšie čo najviac starších ľudí, pretože až 90 percent úmrtí na Covid tvoria seniori nad 60 rokov. Chceme ťa poprosiť, aby si nám s týmto pomohol/pomohla.“ píše ministerstvo.

Rezort zdravia tvrdí, že môžeme potešiť svojich starkých tak, že im ponúkneme pomoc s očkovaním „Zdvihnúť telefón a zavolať starkým, je najmä v týchto časoch, dobrý nápad aj samé o sebe. Potešíš ich a ak im ponúkneš očkovanie a pomoc s registráciou, zásadným spôsobom pomôžeš k tomu, aby…“

Niektorí dôchodcovia si pomoc vnúčat pochvaľujú „Aj touto cestou ďakujem mojej drahej vnučke Michaele Kučalovej, ktorá nás obidvoch nenásilne pripravila na očkovanie. Už obidvaja sme zaočkovaní dvomi vakcinami a celkom bez problémov.“ napísala dôchodkyňa Hela.

Niektorým sa však tento typ kampane nepáči „Nedovolím mojim deťom, aby ma prihlásili na očkovanie, chcem sa venovať mojim vnúčatám. Som zdravá a žiadnu vakcínu si nedám pichnúť.“ píše Viera.

„Ako môže niekto z rodiny prihlásiť babku,alebo dedka na očkovanie bez jeho súhlasu.Naco takáto reklama?Nech sa kazdy rozhodne dobrovoľne,bez ovplyvňovania médiami.Dobra vec nepotrebuje reklamu.“ píše Helena.

Pomôž nám rozbehnúť Magazín 1! Veľmi nám pomôže, keď tento článok po jeho dočítaní dáš zdieľať na svojom profile a pošleš ho pár priateľom do správy! Tebe to zaberie pár sekúnd a nám pomôžeš dostať do povedomia náš portál. Ďakujeme ti a prajeme ti za to krásny deň! :)

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353