Slovensko

Ministerstvo vyzýva, aby sme potešili babku a dedka, prihlásili ich na očkovanie a ešte aj odfotili, ako ich očkujú

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky spúšťa kampaň na sociálnej sieti pod názvom #zaockujbabku alebo dedka a vyzýva mladých, aby zaregistrovali svojich starých rodičov na očkovanie.

„Jednou z najdôležitejších vecí v tejto fáze pandémie je zaočkovať čo najrýchlejšie čo najviac starších ľudí, pretože až 90 percent úmrtí na Covid tvoria seniori nad 60 rokov. Chceme ťa poprosiť, aby si nám s týmto pomohol/pomohla.“ píše ministerstvo.

Rezort zdravia tvrdí, že môžeme potešiť svojich starkých tak, že im ponúkneme pomoc s očkovaním „Zdvihnúť telefón a zavolať starkým, je najmä v týchto časoch, dobrý nápad aj samé o sebe. Potešíš ich a ak im ponúkneš očkovanie a pomoc s registráciou, zásadným spôsobom pomôžeš k tomu, aby…“

Niektorí dôchodcovia si pomoc vnúčat pochvaľujú „Aj touto cestou ďakujem mojej drahej vnučke Michaele Kučalovej, ktorá nás obidvoch nenásilne pripravila na očkovanie. Už obidvaja sme zaočkovaní dvomi vakcinami a celkom bez problémov.“ napísala dôchodkyňa Hela.

Niektorým sa však tento typ kampane nepáči „Nedovolím mojim deťom, aby ma prihlásili na očkovanie, chcem sa venovať mojim vnúčatám. Som zdravá a žiadnu vakcínu si nedám pichnúť.“ píše Viera.

„Ako môže niekto z rodiny prihlásiť babku,alebo dedka na očkovanie bez jeho súhlasu.Naco takáto reklama?Nech sa kazdy rozhodne dobrovoľne,bez ovplyvňovania médiami.Dobra vec nepotrebuje reklamu.“ píše Helena.