Ministerstvo pracuje na tom, aby sa u nás mohli čoskoro očkovať už aj malé deti - MAGAZÍN 1
Slovensko

Ministerstvo pracuje na tom, aby sa u nás mohli čoskoro očkovať už aj malé deti

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Na Slovensku sa budú môcť čoskoro očkovať aj tí najmenší. Ministerstvo zdravotníctva pracuje na tom, aby sa proti koronavírusu mohli vakcínou Pfizer očkovať aj deti vo veku od 12 do 15 rokov.

„MZ považuje očkovanie za účinnú prevenciu a to platí aj v prípade očkovania detí voči COVID-19, kde sme čakali na oficiálne odporučenie odborných autorít. Odporučenie Európskej liekovej agentúry (EMA) z konca uplynulého týždňa registrujeme. Postupne nastavíme pravidlá aj v našej krajine tak, aby sa deti v odporúčanej vekovej kategórii očkovali a boli tak preventívne chránené pred vírusom,“ povedala hovorkyňa rezortu zdravotníctva Zuzana Eliášová.

Kroky v tejto súvislosti čaká podľa Eliášovej ešte odborné rokovanie. Rezort bude následne v nadväznosti informovať o detailoch.

Dáte zaočkovať vaše deti proti covidu?

View Results

Loading ... Loading ...