Slovensko

Minister školstva: „Školy sa v pondelok otvoria stopercentne“ Riaditelia: Určite neotvoríme v pondelok

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Už v pondelok by sa mali niektorí žiaci vrátiť do škôl. Z vyjadrení premiéra a politikov však ľudia majú chaos a nepomohlo tomu ani dnešné vyjadrenie ministra školstva.

Ten v diskusnej relácii na rádiu Expres povedal, že školy sa v pondelok stopercentne otvoria. Potvrdil, že vláda dnes do 14.00 h vydá uznesenie a minister školstva vydá aj rozhodnutie. Ministra mrzí, že premiér vyjadril názor, že by školy neotváral, informuje Denník N.

Hneď na to však prišlo vyjadrenie riaditeľky základnej školy v Bratislave. „Je piatok popoludní a my ešte nevieme rozhodnutie vlády. Ako sa dajú také veci pripravovať?“ opýtala sa riaditeľka priamo ministra v diskusii.

Aj iné školy na Slovensku ohlásili, že v pondelok nedokážu svoje zariadenia otvoriť. Materské a základné školy v Nitre zostanú na budúci týždeň v pondelok (8. 2.) zatvorené. Podľa hovorcu mesta Holúbeka sa otvoria až v priebehu týždňa.