Mimovládka "Lekári bez hraníc" žiada Nemecko o prijatie tisícov migrantov z Líbye - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Mimovládka “Lekári bez hraníc” žiada Nemecko o prijatie tisícov migrantov z Líbye

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Nezisková spoločnosť Lekári bez hraníc žiada nemeckú vládu, aby prijala do Nemecka 3 800 migrantov, ktorí sa teraz nachádzajú v detenčných táboroch okolo mesta Tripolis. Žiadajú dokonca vypravenie špeciálnych letov pre migrantov z Líbye do Nemecka. Či požadujú aj občerstvenie na palube, neuviedli.

Podľa Floriana Westphala, riaditeľa organizácie, nesie Nemecko spoločnú zodpovednosť za situáciu týchto migrantov, pretože sa dohodlo s Líbyjskou pobrežnou strážou o zadržaní lodí s ilegálnymi migrantmi, ktorí smerovali do Európy. (táto dohoda bola základom boja EÚ proti ilegálnej migrácii a pašerákom ľudí z Afriky pozn. red.)

V súčasnej dobe sa v detenčných zariadeniach v Lýbii nachádza 5,695 migrantov. Tí sa predtým pokúsili na lodi ilegálne vstúpiť na územie EÚ. Dosť často sa jedná o občanov iných krajín, ako je Líbya, a prišli tam ako do východiskového bodu pre cestu do Európy.

Nezisková organizácia Lekári bez hraníc sa v minulosti zúčastnila prevážanie migrantov cez stredozemné more do Európy. Ich loď Aquarius previezla odhadom až 30 000 ľudí.

zdroj zdroj2

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *