Zo sveta

Miliardár Elon Musk odmieta vakcínu proti korone a Billa Gatesa označil za hlupáka

Zakladateľ SpaceX a majiteľ spoločnosti Tesla Elon Musk vyhlásil, že nikto z členov jeho rodiny sa nenechá vakcinovať, a to ani v situácii, keď vakcína bude preverená a dostupná. Dodal, že epidémia nového koronavírusu „zoslabila jeho dôveru v ľudstvo“.

V rozhovore s Karou Swisherovou, Elon Musk (49) vyhlásil, že ani on ani nikto iný z jeho rodiny nie je ohrozený covidom-19, a preto nevidí žiadny dôvod pre vakcináciu.

„Toto je situácia, kde nikto nezvíťazí. Znížilo to moju dôveru v ľudstvo, celá táto vec … Ľudská nerozumnosť ako taká, „uviedol Musk.

Tiež sa drsne vyjadril o karanténe, ktorá bola používaná po celej Zemi. Označil ju za „neetickú“ a de-facto za „domáce väzenie“.

Musk uviedol, že plošné karantény boli chybou a že jediní ľudia, ktorí mali byť v karanténe, boli tí, kto bol v ohrození. A to iba na dobu „ako pominie búrka“.

Keď sa ho moderátorka diskusie pýtala na situáciu v jeho spoločnostiach a fabrikách, kde pracuje veľa ľudí – čo bude, ak niekto zomrie, Musk odpovedal: „My všetci umrieme.“

„Autá sme vyrábali po celú dobu a bola to paráda,“ uviedol majiteľ Tesly ohľadne toho, že výrobné závody zostávali otvorené po celú dobu karantény, čím porušovali pravidlá. SpaceX, podľa jeho slov, fungovala po celú dobu karantény, a to kvôli tomu, že spoločnosť je označená ako dôležitá pre americké bezpečnostné záujmy.

„Po dobu celej tej veci, nepreskočili sme ani deň. Máme povolenie kvôli národnej bezpečnosti, robili sme prácu týkajúce sa národnej obrany. Odosielali sme astronautov na vesmírnu stanicu a späť, „uviedol americký miliardár.

Musk sa tiež negatívne vyjadril na adresu Billa Gatesa, ktorý je v poslednej dobe spájaný s činnosťami vo farmaceutickom priemysle.

„Gates niečo vyhlásil ohľadne toho, že ja vraj nevedel, čo robím. Povedal by som niečo ako: Hej, hlupák, sme to v skutočnosti my, kto vyrába stroje pre CureVac – tú spoločnosť, do ktorej si investoval, „vysvetlil Musk. Mal na mysli skutočnosť, že Tesla vyrába stroje pre CureVac. Dodal tiež, že úzko spolupracuje s harvardským epidemiologickým tímom, ktorý v súčasnosti pracuje na liečbe covidu-19.