Zo sveta

Migranti opäť vo veľkom prichádzajú do Európy. Obrovský nárast po karanténe

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Po krátkej pauze v nelegálnej migrácii do Európy, ktorá bola zaznamenaná v marci a apríli v dôsledku pandémie koronavírusu, sa počet migrantov nelegálne vstupujúcich do Európy opäť dramaticky zvýšil.

V mesiaci máj úrady zaznamenali približne 4 300 nezákonných prekračovaní hraníc na hlavných európskych migračných trasách, čo je takmer trojnásobok počtu zaznamenaného v predchádzajúcom mesiaci, uvádza organizácia Funke Media, ktorú cituje agentúru Frontex – agentúra Európskej Únie pre kontrolu hraníc.

Podľa správy bola v máji najaktívnejšia východná migračná cesta z Turecka do Grécka, pričom agentúra Frontex zaznamenala 1 250 nelegálnych prekročení hraníc – osemkrát viac, než ich bolo zaznamenaných v apríli. Hovorí sa, že väčšina migrantov, ktorí prúdia touto cestou, pochádzajú z Afganistanu.

Migrácia pozdĺž migračnej trasy v Stredozemnom mori – na trase vedúcej z Líbye a Tuniska do Talianska a na Maltu – tiež zaznamenala v máji značný nárast s viac ako 1 000 nelegálnymi prekročeniami, čo je o 40 percent viac ako v apríli. Väčšina migrantov cestujúcich po tejto trase pochádza z Bangladéša, Sudánu a Pobrežie Slonoviny.

Správa tiež zaznamenala veľký nárast migrácie na trase západného Stredomoria – z Maroka do Španielska – s viac ako 650 nelegálnymi prechodmi, čo je takmer štyrikrát viac ako v apríli. Väčšina migrantov, ktorí prúdili touto cestou, boli alžírski štátni príslušníci.

Nakoniec agentúra Frontex zaznamenala v máji cez 900 nelegálnych hraničných priechodov po trase západného Balkánu, čo je desaťkrát viac, než bolo zaznamenané v predchádzajúcom mesiaci.

Od januára do mája zaznamenala agentúra Frontex 31 600 nezákonných prekročení hraníc, čo je o šesť percent menej, než bolo za rovnaké obdobie minulého roka.

Pomôžte nám udržať Magazín 1!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *