Zo sveta

Migranta ukazovali ako príklad integrácia. Teraz ho zatkli za prípravu útoku

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Orgány Östersunde vo Švédsku zatkli uzbeckého migranta z dôvodu podozrenia, že sa chystal spáchať teroristický čin. Podľa denníka Nyheter Idag bol uzbecký migrant popisovaný miestnymi novinami ako žiarivý príklad integrácie migrantov.

Muž, ktorému je tridsať rokov, údajne jazdil blízko námestia Stortorget v Östersunde, keď ho zastavila ozbrojená polícia. Potom, čo vyšetrovatelia objavili v jeho vozidle predmety, ktoré ich viedli k domnienke, že sa pripravuje na potenciálnu vraždu, muž bol zatknutý, píše denník Nyheter Idag.

Po jeho zatknutí, prokuratúra aj švédska polícia v Sapo odhalila jeho zámery vykonať teroristický útok.

Podľa švédskych novín Expressen bol muž zo zeme skôr deportovaný v roku 2016, ale vrátil sa na základe povolenia na prechodný pobyt.

Migrant prišiel prvýkrát do Švédska v roku 2012 a žiadal o azyl z dôvodu ohrozenia života jeho rodinných príslušníkov, pretože jeho otec stíhal šéfa mafie. Neskôr priznal, že si celý príbeh vymyslel.

Denník Nyheter Idag informoval o tom, ako miestne noviny chválili jeho rodinu ako modelovú integráciu do švédskej spoločnosti. Článok, ktorý cituje Nyheter Idag, označuje podozrivého ako Dilshod Usmanova.

Skutočnosť, že Usmanov a jeho manželka boli schopní sa naučiť švédčinu a získať prácu ako zdravotní asistenti, si v novinách zaslúžila chválu.

Potom, čo bol Usmanov zatknutý, povedal policajným vyšetrovateľom, že mu bolo vyhrážané a bol na neho vyvíjaný nátlak na vykonanie teroristického útoku. V dôsledku toho si prokurátor Henrik Olin myslí, že bola do prípadu pravdepodobne zapojená aj iná osoba.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *