Michal z Dubnice vyzbieral za večer 11-tisíc eur pre útulky! Ako? Hral sa hry na počítači

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Michal Adamik s prezývkou Restt je chalan z Dubnice Nad Váhom, ktorého hlavným príjmom je hranie hier. Nie je to však tak jednoduché, ako to na prvý pohľad vyzerá. Hrať sa hry vie predsa každý, ale Restt svojim vystupovaním dokáže baviť tisíce (možno až desaťtisíce) ľudí denne svojim vystupovaním a humorom (niekedy mu totiž tie hry úplne nejdú 😀 ).

Restt vystupuje na platforme s názvom Twitch, kde niekoľko dní do týždňa zabáva svojich fanúšikov, ktorí ho sledujú. Tí, ktorí to nepoznáte, funguje to napríklad ako iné sociálne siete. Proste sledujete svojho obľúbenca a on vysiela naživo. No a Restt vysiela to, ako sa hrá, zábavne to komentuje a ľudia, ktorých bavia hry, to zabáva a takto funguje veľká komunita.

Keď sa ľuďom nejaký streamer páči (to je ten, čo vysiela naživo) môžu ho podporiť rôznymi finančnými čiastkami alebo mu dajú subscribe.

Michal a.k.a Restt sa však rozhodol, že v utorok večer urobí zbierku pre útulok v Trenčíne. Za deväť hodín vyzbieral neuveriteľných 11-tisíc eur! Podľa jeho slov nakoniec tieto peniaze rozdelí pre viacero útulkov.

Hranie hier na internete teda naozaj nemusí byť len „ťukanie do klávesnice“, ale dokáže sa tým aj naozaj pomôcť. Resttovi a jeho fanúšikom za to patrí obrovská vďaka!