Merkelovú zaočkovali vakcínou AstraZeneca - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Merkelovú zaočkovali vakcínou AstraZeneca

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Nemecká kancelárka Angela Merkelová dostala prvú dávku vakcíny proti koronavírusu od AstraZeneca, informoval hovorca nemeckej vlády Steffen Seibert.

“Som rada, že som dnes dostala prvú dávku vakcíny AstraZeneca. Ďakujem všetkým, ktorí sa zapojili do očkovacej kampane, a všetkým, ktorí boli očkovaní. Očkovanie je kľúčom k prekonaniu pandémie, “citoval Seibert Merkelovou na svojom Twitteri.

K príspevku tiež pripojil osvedčenie a certifikát o očkovaní.

Predtým nemecký prezident Frank-Walter Steinmeier dostal vakcínu od rovnakej spoločnosti. Pripomeňme, že iba občania starší ako 60 rokov sú v Nemecku zaočkovaní vakcínou AstraZeneca.

Očkovanie proti koronavírusu začalo v Nemecku na konci decembra, za tú dobu dostalo prvú dávku asi 18 percent populácie, približne 15 miliónov ľudí.

Možná súvislosť medzi vakcínou AstraZeneca a prípady krvných zrazenín
Európska lieková agentúra (EMA) predtým informovala o možnej súvislosti medzi vakcínou AstraZeneca a prípadmi krvných zrazenín. Podľa úradu však prednosti používanie tejto vakcíny naďalej prevažujú nad rizikami.