Slovensko Zo sveta

Merkelová: „Budúcnosť Nemecka závisí na migrácii a naučili sme sa, že naša krajina musí byť krajinou prisťahovalectva a integrácie.“

Nemecká kancelárka Angela Merkelová povedala zúčastnením v Berlíne, že pokračujúci úspech Nemecka závisí na tom, ako úspešne zvláda prisťahovalectvo a integráciu, píše denník Local.

V prejave pre mladých ľudí z migračného prostredia pri spomienke 70. výročia prijatia nemeckej ústavy, Merkelová uviedla, že „ekonomická a sociálna životaschopnosť našej krajiny“ závisí na úspešnom zvládnutí týchto výziev v krajine.

Títo ľudia sa stretli v rámci iniciatívy “ ‚Go Your Own Way“, program nemeckej migračnej nadácie (DSI), ktorá podporuje integráciu mladších ľudí z migračného prostredia na nemecký trh práce.

Počas prejavu Merkelová pripomenula publiku, že 19 miliónov Nemcov – necelá štvrtina z celkového počtu 83 miliónov obyvateľov – má prisťahovalecký pôvod.

Jedným z hlavných rysov nemeckej ústavy je spôsob, akým podporuje integráciu a rozmanitosť a zároveň zaisťuje, aby tieto procesy dodržiavali základné nemecké hodnoty.

S odkazom na nedávny príliv migrantov, najmä z krajín Blízkeho východu, ako je Sýria a Irak, Merkelová uviedla, že aj keď boli a budú aj naďalej problémy, predstavuje to pokračujúce zmeny, ku ktorým dochádza od doby, kedy sa krajina vynorila z popola druhej svetovej vojny.

„To sme horlivo pochopili. (Aj naďalej chápeme) ako prisťahovalectvo mení našu krajinu a bude aj naďalej meniť našu krajinu, „uviedla.

„Naučili sme sa, že naša krajina musí byť krajinou prisťahovalectva a integrácie.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *