Mazurekovi sa vyhrážali, že mu znásilnia a zabijú celú rodinu. Polícia v tom problém nevidí - MAGAZÍN 1
Slovensko

Mazurekovi sa vyhrážali, že mu znásilnia a zabijú celú rodinu. Polícia v tom problém nevidí

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Milan Mazurek bol v lete 2019 navštíviť pána, ktorému osadníci obsadili záhradu a pozemok v Jarovniciach. Nie len, že za tento pozemok riadne platí dane, ale aj mu kradnú úrodu.

Keď Mazurek navštívil túto obec, kde spomínaný pán žije a uverejnil na internete video, okamžite sa mu začali brutálnym spôsobom vyhrážať Rómovia. V komentároch mu odkázali, že mu znásilnia celú rodinu a jeho zabijú, alebo že mu mačetami odseknú hlavu.

Mazurek podal trestné oznámenie

“V Júni 2019 som podal takmer 200 trestných oznámení, rozdelených na podozrenia zo spáchania trestných činov ohovárania a nebezpečného vyhrážania voči asociálom, ktorí sa mi pod príspevkom o zúfalom pánovi z Jarovníc vyhrážali tými najnechutnejšími spôsobmi, aké si len viete predstaviť. Len v týchto dňoch mi bolo doručené uznesenie OOPZ Spišská Belá, podpísané Richardom Grivalským, v ktorom ma informujú, že vyhrážať sa niekomu zabitím alebo znásilnením celej jeho rodiny je legitímny prejav hnevu alebo frustrácie. Richard Grivalský tvrdí, že som to ja, kto si začal a asociáli vraj len reagovali na moje šírenie averzie a hoci použili “silné slová”, tak nie je potreba sa domnievať, že by ich mysleli vážne. Vyhrážať sa teda odseknutím hlavy alebo zastrelením či mučením a “stiahnutím z bielej kože” je podľa pána Grivalského v poriadku. Ešte väčším šokom pre mňa bolo, keď mi pán Grivalský v uznesení oznámil, že vzhľadom na skutočnosť, že sa mi doposiaľ nič nestalo, tak sa niemusím obávať, že boli vyhrážky myslené vážne. Takže mám čakať až ma niekto naozaj napadne mačetou, aby mohol pán Grivalský páchateľa za nebezpečné vyhrážanie trestne stíhať? Nie len, že si nikoho z páchateľov nestotožnil a nepredvolal na výsluch, naviac ešte neustále útočil na mňa a obvinil ma z burcovania nenávistných prejavov… Polícia teda jasne deklarovala, že ak ste asociál, tak máte právo sa vyhrážať zabitím alebo znásilnením, no ak ste slušný človek, tak vás za rovnaké konanie pohnajú na zodpovednosť. Polícia však nesmie chrániť nebezpečných kriminálnikov, ale predovšetkým slušných ľudí. Preto 29. februára voľme ĽS Naše Slovensko, stranu č. 24 a napravme tento tragický stav polície.” napísal Mazurek na sociálnej sieti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *