Slovensko

Matovičovi sa na ceste domov zle dýcha a rozmýšľa, čo to spôsobil

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Premiér Igor Matovič v pondelok neskoro večer pred polnocou po koaličnej rade uverejnil status, v ktorom hovorí o celoplošnom testovaní a zamýšľa sa, čo to vlastne spôsobil.

„Práve skončila koaličná rada, sadol som si do auta na ceste domov … a rozmýšľam, čo som to spôsobil. Na začiatku som pomaly s ostychom o pláne celoplošného testovania povedal kolegom na koaličnej rade … po pár týždňoch máme za sebou mimoriadne úspešný pilot … a dnes sme definitívne rozhodli, že cez víkend ideme na celé Slovensko.“ píše v úvode Matovič.

Podľa neho to bude najťažšia logistická operácia akú kedy Slovensko realizovalo: „Bude to najťažšia, najzložitejšia a najrýchlejšie zorganizovaná logistická operácia, akú kedy Slovensko realizovalo … a mne len pri pomyslení na ňu sa akosi ťažko dýcha a neustále myslím na dvoch ľudí – na ministra obrany a náčelníka Generálneho štábu, na Jara Naďa a generála Zmeka. Na dvoch ľudí, ktorým som najmä toto bremeno na plecia naložil. Na statočných a silných ľudí, ktorí však potrebujú našu akútnu pomoc. Prosím, pomôžme im. Každý z nás na to má. Niekto priamo ako zdravotník, niekto ako dobrovoľník, niekto ako starosta či primátor. A niekto ako ten, kto starostovi či primátorovi len dohovorí, nech nevyplakáva, nehádže polená a radšej pomôže .Na Orave a Bardejove boli ľudia úžasní. Zomkli sa a dokázali nemožné. Nereptali, pomáhali … a ukázali celému Slovensku, že zdanlivo nemožné možným je. Pripomenuli nám, že sme ako spoločenstvo zodpovedných ľudí silní a dokážeme aj zázraky na počkanie.“ dodáva Matovič.