Matovičova vláda zaostáva v pomoci pre živnostníkov. Česi dostanú 546€ mesačne a bezúročné úvery - MAGAZÍN 1
Slovensko

Matovičova vláda zaostáva v pomoci pre živnostníkov. Česi dostanú 546€ mesačne a bezúročné úvery

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Vláda Igora Matoviča (OĽaNO) zatiaľ neschválila zásadné riešenia na podporu tohto segmentu v krajine.

Slovenský živnostenský zväz žiada vládu, aby pomohla živnostníkom v týchto ťažkých ekonomických časoch. List odoslali premiérovi Matovičovi so žiadosťou o urýchlené stretnutie a prejednanie ním navrhnutých opatrení na pomoc živnostníkom a ostatným SZČO, ktorí sú postihnutí ekonomickými dopadmi spôsobenými zákazmi činnosti, obmedzeniami pohybu osôb a karanténnymi opatreniami z dôvodu zamedzenia šírenia koronavírusu.

Väčšina štátov EÚ už prijali opatrenia na podporu živnostníkov. Slovensko podla zväzu zaostáva a vláda zatiaľ neschválila zásadné riešenia na podporu tohto segmentu v krajine.

Českí živnostníci postihnutí štátnymi opatreniami proti šíreniu koronavírusu dostanú 15-tisíc českých korún (546 eur) mesačne za obmedzenie ich podnikania. Podľa ČT24 to vo štvrtok oznámila ministerka financií Alena Schillerová, ktorá pripraví takýto návrh zákona už na pondelňajšie zasadanie vlády. Drobným podnikateľom chce česká vláda tiež zjednodušiť ich situáciu s úvermi, napríklad odložením splátok.

Pomôžte nám udržať Magazín 1!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Číslo účtu: SK2811000000008017035353

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *