Matovičov poslanec prosí o pomoc pre migrantov z Afganistanu. Nasťahuje si ich ale k sebe? - MAGAZÍN 1
Slovensko

Matovičov poslanec prosí o pomoc pre migrantov z Afganistanu. Nasťahuje si ich ale k sebe?

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Matovičov poslanec Andrej Stančík, ktorý sa preslávil aj tým, že vysielal na facebooku v slipoch a do parlamentu sa dostal len s nízkym počtom hlasov, dnes vládne našej krajine a zarába tisíce eur mesačne. Stančík ma teraz pre Slovákov výzvu a prosí o pomoc!

Afgánci, ktorí nesúhlasia s Talibanom utekajú z krajiny, z ktorej odišli americké vojská a svoju dvadsať ročnú vojnovú snahu nezvládli. Ľudia, ktorí pomáhali západu a Amerike teraz utekajú pred Talibanom. Andrej Stančík vyzýva Slovákov, aby sme boli solidárni a vyjadrili podporu utečencom z Afganistanu.

„Slovensko je krajina, ktorá sa hlási k hodnotám ako sloboda, solidarita a ľudské práva. Mnohým ľuďom v Afganistane ale hrozí prenasledovanie, týranie a smrť zo strany islamských radikálov. To sú práve ľudia, ktorí potrebujú našu pomoc. Toto sú chvíle, kedy sa treba postaviť za naše hodnoty,“ vyzýva vo svojom videu.

„Nejedná sa o masovú migráciu, ale pomoc konkrétnym ľuďom, ktorým hrozí smrť zo strany Talibanu. Preto ako poslanec podporím akúkoľvek iniciatívu, ktorá pomôže zachrániť životy afgánskych občanov,“ dodal.

V diskusii pod jeho videom však nenašiel veľkú oporu od ľudí: „Mne sa páči každý mladý aj starý liberál ako chcú oni vždy pomáhať, ale nepočul som nikdy od ani jedného, že ja zoberiem domov rodinu, alebo že bude prispievať na rodinu mesačne toľko a toľko,“ zamyslel sa jeden z diskutujúcich. Nie všetci však boli vo svojich komentároch takí zhovievaví. „Koľko máte rokov? Vy ešte ťahajte dreveného káčera u mamičky po dvore. Keď si vy zoberiete domov Afgancov, v tom prípade sa vám úprimne ospravedlním,“ naložila Stančíkovi fanúšička.