Matovič zastavil nižšie dane pre pomoc reštauráciám. Vraj máme prázdnu špajzu, ale na testovanie sú milióny

Gastro prevádzky na Slovensku zažívajú najhoršie časy a aj keď máme v rámci EÚ jednu z najvyšších úrovni daní pre tento sektor, k jej znižovaniu, aby sa im pomohlo vôbec nepríde. Päťpercentná daň z pridanej hodnoty pre gastrosektor dostala červenenú od samotného ministra financií Igora Matoviča.

Ten v utorok vyhlásil, že máme „prázdnu špajzu“ a Slovensku hrozí rekordný deficit 9,4 miliardy eur. „Za tejto situácie by som bol veľkým pesimistom ku komukoľvek, kto by mal nároky na rozdávanie štátneho rozpočtu. Nemáme z čoho rozdávať,“ povedal Matovič.

Podľa Asociácie hotelov a reštaurácií evidujú pokles tržieb o 70 až 80 percent. „Zníženie DPH pre gastrosektor je kľúčová, rýchla, adresná a jednoducho realizovateľná pomoc, bez zdĺhavej byrokracie,“ hovorí zakladateľka gastro portálu Menučka Kamila Slašťanová.

Nahnevaní ľudia sa v diskusiách pýtajú, prečo míňame milióny na nezmyselné testovanie, keď máme prázdnu špajzu.

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353