Matovič ustupuje Maďarom, chcú si tu vytvoriť maďarské okolie, voliť si svojich a hovoriť len maďarsky - MAGAZÍN 1
Slovensko Zo sveta

Matovič ustupuje Maďarom, chcú si tu vytvoriť maďarské okolie, voliť si svojich a hovoriť len maďarsky

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Denník Pravda prišiel s informáciami, že premiér Igor Matovič po stretnutí s predstaviteľmi mimoparlamentnej strany SMK urobí niekoľko ústupkov pre maďarskú menšinu na Slovensku.

Podľa denníku Pravda mali predstavitelia maďarskej menšiny s Matovičom na Bratislavskom hrade riešiť nový dokument, ktorý predkladá strana SMK. Ide o Memorandum maďarskej komunity. Obsah zmluvy má skôr charakter požiadavky autonómie.

V tomto memorande žiadajú niekoľko požiadaviek. Chcú uznanie Maďarov na Slovensku ako svojbytný politický národ na našom území, vytvorenie maďarského okolia, ktoré by spravovali Maďari prostredníctvom svojich volených zástupcov, jazykové požiadavky, aby sa v úradoch, na súdoch ako úradný jazyk používala maďarčina.

Dokument podpísali predstavitelia SMK. Menovite Péter Őry, Ferenc Auxt, Gyula Bárdos, Pál Csáky, Zoltán Cziprusz, Iván Farkas, Adrianna Gergely Papp, Csaba Furik, József Menyhárt, Miklós Viola.

Zsolt Simon vníma aktuálnu situáciu so spomínaným memorandom a apeluje na premiéra, aby nepremárnil “politickú šancu a zmenil text preambuly Ústavy z „My, národ slovenský“ na „My , občania Slovenskej republiky“,”.

Pomôžte nám udržať Magazín 1!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *