Matovič: Slovensko neuznáva súčasného akože prezidenta Lukašenka za prezidenta

Premiér Igor Matovič sa stretol s bieloruskou líderkou opozície, ktorá bojuje proti súčasnému prezidentovi Alexandrovi Lukašenkovi. Na strane Lukašenka stojí napríklad Vladimír Putin.

Matovič Svetlane Cichanovskej povedal, že Slovensko neuznáva Alexandra Lukašenka za bieloruského prezidenta a zároveň vyzdvihol úlohu bieloruských žien v boji za slobodu a demokratické voľby.

„Voľby sú voľbami vtedy, keď sú demokratickými a to, čo sa udialo v Bielorusku, demokratické, transparentné a spravodlivé určite nebolo,“ povedal premiér s tým, že Slovensko je pripravené stáť pri bieloruskom ľude v boji za slobodu a demokraciu.

„Na stretnutí som pani Cichanovskú ubezpečil, o bezhraničnej podpore slovenskej vlády voči bieloruskému ľudu. Zároveň som ubezpečil, že Slovensko neuznáva súčasného akože prezidenta Lukašenka za prezidenta…“ povedal Matovič.

Pomôž nám rozbehnúť Magazín 1! Veľmi nám pomôže, keď tento článok po jeho dočítaní dáš zdieľať na svojom profile a pošleš ho pár priateľom do správy! Tebe to zaberie pár sekúnd a nám pomôžeš dostať do povedomia náš portál. Ďakujeme ti a prajeme ti za to krásny deň! :)

Potrebujeme vašu podporu, aby sme mohli pokračovať!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353