Zo sveta

Matovič si ani vo Francúzsku neodpustil útočiť na Sulíka! Je dobré, že nás takto reprezentuje v zahraničí?

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Premiér Igor Matovič neútočí na koaličných partnerov len na Slovesnku, ale aj v zahraničí. Na jeho poslednej zahraničnej ceste vo Francúzsku si opäť kopol do Richarda Sulíka, keď v rozhovore pre prestížny denník Le Monde hovoril o celoplošnom testovaní.

Na celý rozhovor upozornil europoslanec Michal Šimečka z Progresívneho Slovenska „Doma sme si už zvykli, že premiér útočí na vlastných ministrov a zbavuje sa zodpovednosti za všetky zlyhania. Úplne iné však je, keď osobné konflikty a spory prenáša na medzinárodnú scénu. Vysiela to zlý signál a poškodzuje slovenské záujmy.“ píše Šimečka.

Šimečka uvádza v statuse, že Matoviča vo Francúzsku predstavujú ako antisystémového lídra, ktorý vedie tvrdý boj proti korupcii ale ktorého „nedostatok skúseností a často mätúce slová vyvolávajú pochybnosti o jeho schopnosti viesť štát.

„Le Monde pripomenul Matovičovi nasledovné: „V novembri 2020 ste testovali celú slovenskú populáciu s prísľubom, že to zabráni lockdownu. Lenže miera infekcií po testovaní naopak explodovala. Nie je to neúspech?“ Premiér zlyhanie odmietol a dodal: „Krízový štáb chcel organizovať ešte druhé masívne testovanie, ale minister hospodárstva, ktorý bol zodpovedný za nákup testov, to nespravil. Kvôli tomu druhá vlna testov neprebehla včas a čísla nakazených tým logicky vybuchli.“ Francúzska redakcia sa následne premiéra neveriacky spýtala, či si „teda stále myslíte, že Váš minister hospodárstva a koaličný partner Richard Sulík je zodpovedný za 4-tisíc úmrtí? Prečo ho držíte vo vláde?“ Premiér v odpovedi zdupľoval, že je tu “zrejmá príčina a následok. V normálnej situácii by už nemal byť ministrom. Naša koalícia však nateraz musí čeliť pandémii a mafiánskemu drakovi, ktorý ovládol štát.” Je najvyšší čas, aby si Igor Matovič uvedomil, že v zahraničí reprezentuje celú krajinu, nie hnutie OĽaNO, ani svoje malicherné osobné vojny. Bez ohľadu na to, či má pravdu, je to nevkusné a neprofesionálne. A najmä: vyslovene tým škodí záujmom vlastnej krajiny. Zahraniční politici a diplomati to totiž čítajú takto: “Premiér Matovič je slabý, pretože nedokáže vyhodiť zlého ministra, a minister Sulík je neschopný, takže s ním nemá zmysel o čomkoľvek rokovať.” uvádza ďalej europoslanec Šimečka.

Pomôžte nám prosím viac zdieľať náš portál medzi priateľmi. Veľmi nám to pomôže. Ďakujeme