Matovič sa teraz očkovať nedá, ale ak lajknete jeho status, pošle očkovať svoju manželku a matku - MAGAZÍN 1
Slovensko

Matovič sa teraz očkovať nedá, ale ak lajknete jeho status, pošle očkovať svoju manželku a matku

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Premiér Igor Matovič prekonal koronavírus a skončila mu už aj karanténa po 10-tich dňoch v jednej izbe, ako sám píše na sociálnej sieti. Aj vianočnú večeru mal údajne so svojou rodinou cez videohovor.

Keďže podľa prieskumov sa na Slovensku chce dať zaočkovať necelých 30% populácie, je to žalostne málo a vláda sa bude veľkou kampaňou aj cez známe osobnosti, snažiť presviedčať ľudí, aby sa dali zaočkovať.

Príkladom chce ísť aj premiér Igor Matovič, ktorý však prekonal koronavírus a teraz sa nemôže dať očkovať minimálne 90 dní. Matovič chce však aj tak presvedčiť ľudí, že vakcíne dôveruje a rozhodol sa vyhlásiť anketu na svojom profile. Ak jeho status dostane 10-tisíc lajkov, nechá zaočkovať jeho manželku a vlastnú matku.

Premiérovi infikovanie koronavírusom mnoho ľudí neverí. “Mrzí ma, keď kade-tade vypisujete, že som si moje ochorenie na Covid úmyselne vymyslel, len aby som sa na poslednú možnú chvíľu vyhol očkovaniu. Úprimne? Doslova som sa tešil, že budem môcť ísť príkladom a zaočkujem sa medzi prvými…” tvrdí premiér v nedeľnom statuse. “Viem si však predstaviť iný dôkaz, aby ste verili, že chcem hrať s Vami fér – miesto mňa by som poprosil, aby podstúpili očkovanie dve ženy môjho života – moju mamu a moju manželku Pavlínku,” dodáva.

Momentálne v pondelok o 10:30 mala premiérová “anketa” zatiaľ len niečo cez 5-tisíc lajkov.