Matovič: Naplánovali sme ďalšie 3 kolá masívneho testovania. Začať by sa malo od Mikuláša

Po ústrednom krízovom štábe sa v pondelok neskôr večer zastavil len na krátku chvíľu premiér Igor Matovič pred novinárov.

Žiadny výstup však z krízové štábu nebude, pretože nepadla dohoda. Základným problémom má byť podľa informácií HN plošné testovanie. To premiér Igor Matovič už avizoval, ako cestu k „slobodnejším“ Vianociam. Práve na jeho uskutočnení má premiér trvať, viacerí členovia krízového štábu sú však proti. 

Viac informácii z ústredného krízového štábu sa dozvieme pravdepodobne v stredu. Matovič však povedal, že by mali byť tri kolá plošného testovania, na ktoré použijú osem miliónov antigénových testov. „Reálne to vieme organizačne urobiť od 6. decembra, tri víkendy do Vianoc,“ povedal premiér.

„Prvýkrát predpokladám takzvaný skríning – to znamená plošne – aby sme zistili aktuálnu situáciu v jednotlivých okresoch a potom sa zamerať na problematické regióny, mestá a obce,“ popísal plán testovania Matovič s tým, že samotný priebeh budú musieť modifikovať, pretože testovanie vonku bude vzhľadom na ochladenie nerealizovateľné.