Slovensko

Matovič nám chce zvyšovať dane! Idem do boja. Bez ohľadu na cenu a následky

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Minister financií Igor Matovič, ktorému majetok a financie musí spravovať manželka a na seba nemá nič napísané, sa chystá zvyšovať dane, aby mohol, ako on tvrdí, pomôcť slovenským rodinám. Odporcom svojich plánov odkazuje, že ide do boja.

„Viete si predstaviť “život” osamelej matky s dvoma deťmi (napr. 16 a 17 r) pracujúcej za minimálnu mzdu? Fico s Pellegrinim jej nachystali taký vraj “sociálny štát” … že za svoju poctivú mesačnú prácu spolu s dvoma prídavkami na deti a dvoma daňovými bonusmi na deti dostane osamelá pracujúca matka s dvomi deťmi cca 606 eur v čistom. Hanba. Môj vysnívaný “sociálny štát”, po daňovo-odvodovej reforme, ktorú od leta chystám, tejto istej matke poskytne cca 1021 eur mesačne,“ píše minister financií.

Matovič vypočítal, že tejto modelovej rodine pri zaplatení nájmu 45 eur mesačne zostáva na všetko ostatné 156 eur mesačne. „Dá sa toto nazvať “sociálnym štátom”? Dá sa takýto život vôbec nazvať životom?“ pýta sa.

„Po daňovo-odvodovej reforme, ktorú chcem v dohľadnej dobe ľuďom predstaviť, by tejto matke zostalo na mesiac už 571 eur miesto 156. Nie veľa, ale už sa to aspoň na život bude ponášať,“ píše minister financií Matovič. Túto obrovskú zmenu podľa Matovič nebude možné urobiť, pretože prechádzajúce vlády vybrakovali špajzu o miliardy, tvrdí. Jediné riešenie preto zostáva a to zvýšenie DPH.

Igor Matovič odvážne hlási, že ide do boja a počíta aj s tým, že niektorí koaliční partneri s ním nebudú súhlasiť.

„tí, ktorí si užívajú svoje miliónové majetky bez toho, aby niekedy nejaké dane platili a vedia, že vyššej DPH by už neušli. Tí, ktorí s pocitom bohorovnosti perom o morálke kážu, ale v pohode podvádzajú štát.“

„Mám plné uši týchto hlúpych, cynických a neľudských rečí. Mám už dosť tých sladkých rečí, ako nám všetkým na rodinách záleží, ale v skutočnosti pre ne h***o dlhé roky robíme. Mám už dosť zbabelcov, ktorí radšej naložia do gatí, ako by sa mali postaviť zbohatlíkom a podvodníkom. Neprišiel som sa do politiky s holými rukami biť s mafiou preto, aby som si nad úbohou situáciou státisícov rodín v strachu o percentíčka teraz zakrýval oči. Idem do boja. Za spravodlivosť, za rodiny, za slabších. Bez ohľadu na cenu a následky,“ napísal minister Matovič.

Niektorí analytici si myslia, že zvýšenie DPH ľuďom, by bola katastrofa.