Matovič je naklonený ísť do predčasných volieb, tvrdí Baránek

Aj keď šéf Sme Rodina Boris Kollár a šéf SaS-ky Richard Sulík ešte vo štvrtok napoludnie tvrdili, že kríza v koalícii skončila, vláda dohodu o svojom ďalšom fungovaní neoznámila. Avizovaná spoločná tlačová beseda nakoniec nebola a dôvodom malo byť pokračovanie v rokovaniach.

Richard Sulík povedal, že sa na tlačovej konferencii vládnej koalície nezúčastní. Sulík to oznámil po tlačovej konferencii predstaviteľov OĽANO, na ktorej ohlásili postupný odchod ministra zdravotníctva Mareka Krajčího z funkcie.

Politológ Ján Baránek v televíznej diskusii na TA3 uviedol, že nechápe, ako treba vnímať, že Krajčí bude postupne odchádzať z funkcie. Igor Matovič v popoludňajšom vystúpení hovoril, že ďalšie detaily fungovania koalície oznámia lídri spoločne. V diskusnej relácii Téma dňa politológ Ján Baránek zároveň uviedol, že dnes sú viac ako inokedy reálne predčasné voľby. „Podľa mojich interných informácií je v NR SR 108 poslancov, ktorí zahlasujú za predčasné voľby. Dokonca samotný Igor Matovič je odhodlaný ísť do predčasných volieb. Mám pocit, že niektoré strany sa nemusia uspokojiť s tým, že odíde len minister zdravotníctva SR zo svojej pozície a preto sa bude len ťažko riešiť koaličná kríza“, povedal Ján Baránek. 

Pomôž nám rozbehnúť Magazín 1! Veľmi nám pomôže, keď tento článok po jeho dočítaní dáš zdieľať na svojom profile a pošleš ho pár priateľom do správy! Tebe to zaberie pár sekúnd a nám pomôžeš dostať do povedomia náš portál. Ďakujeme ti a prajeme ti za to krásny deň! :)

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353