Matovič je naklonený ísť do predčasných volieb, tvrdí Baránek - MAGAZÍN 1
Slovensko

Matovič je naklonený ísť do predčasných volieb, tvrdí Baránek

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Aj keď šéf Sme Rodina Boris Kollár a šéf SaS-ky Richard Sulík ešte vo štvrtok napoludnie tvrdili, že kríza v koalícii skončila, vláda dohodu o svojom ďalšom fungovaní neoznámila. Avizovaná spoločná tlačová beseda nakoniec nebola a dôvodom malo byť pokračovanie v rokovaniach.

Richard Sulík povedal, že sa na tlačovej konferencii vládnej koalície nezúčastní. Sulík to oznámil po tlačovej konferencii predstaviteľov OĽANO, na ktorej ohlásili postupný odchod ministra zdravotníctva Mareka Krajčího z funkcie.

Politológ Ján Baránek v televíznej diskusii na TA3 uviedol, že nechápe, ako treba vnímať, že Krajčí bude postupne odchádzať z funkcie. Igor Matovič v popoludňajšom vystúpení hovoril, že ďalšie detaily fungovania koalície oznámia lídri spoločne. V diskusnej relácii Téma dňa politológ Ján Baránek zároveň uviedol, že dnes sú viac ako inokedy reálne predčasné voľby. „Podľa mojich interných informácií je v NR SR 108 poslancov, ktorí zahlasujú za predčasné voľby. Dokonca samotný Igor Matovič je odhodlaný ísť do predčasných volieb. Mám pocit, že niektoré strany sa nemusia uspokojiť s tým, že odíde len minister zdravotníctva SR zo svojej pozície a preto sa bude len ťažko riešiť koaličná kríza“, povedal Ján Baránek.