Matovič hrozí odchodom z vlády! Niektorí vládni poslanci môžu mať vraj dohody s mafiou

Igor Matovič má údajne informácie, že niektorí poslanci vládnej koalície majú uzatvorené dohody s opozíciou v súvislosti s voľbou nového generálneho prokurátora.

Voľba generálneho prokurátora môže byť už tento týždeň. Pred rokovaním ústredného krízového štábu predseda vlády vyhlásil, že ak by sa po zvolení potvrdili informácie o participáciou medzi opozíciou a koalíciou, padla by vláda.

„Upozornil som ešte pred vypočúvaním koaličných partnerov, že sa mi dostalo do uší, že niektoré politické strany urobili nejaké dohody s mafiou, či jednou, alebo druhou. Ak by sa také niečo stalo, OĽaNO vystúpi z koalície a je koniec,” odpovedal na otázku, že sa objavujú informácie, že by generálny prokurátor mohol byť zvolený opozíciou s tichou podporou niektorých koaličných poslancov. 

Momentálne prebiehajú vypočúvanie kandidátov na generálneho prokurátora. Členovia ústavnoprávneho výboru sa ich pýtajú rôzne otázky. O tom, kto sa stane novým generálnym prokurátorom rozhodne 150 poslancov Národnej rady pravdepodobne už 25. novembra.