Matovič hrozí odchodom z vlády! Niektorí vládni poslanci môžu mať vraj dohody s mafiou

Igor Matovič má údajne informácie, že niektorí poslanci vládnej koalície majú uzatvorené dohody s opozíciou v súvislosti s voľbou nového generálneho prokurátora.

Voľba generálneho prokurátora môže byť už tento týždeň. Pred rokovaním ústredného krízového štábu predseda vlády vyhlásil, že ak by sa po zvolení potvrdili informácie o participáciou medzi opozíciou a koalíciou, padla by vláda.

„Upozornil som ešte pred vypočúvaním koaličných partnerov, že sa mi dostalo do uší, že niektoré politické strany urobili nejaké dohody s mafiou, či jednou, alebo druhou. Ak by sa také niečo stalo, OĽaNO vystúpi z koalície a je koniec,” odpovedal na otázku, že sa objavujú informácie, že by generálny prokurátor mohol byť zvolený opozíciou s tichou podporou niektorých koaličných poslancov. 

Momentálne prebiehajú vypočúvanie kandidátov na generálneho prokurátora. Členovia ústavnoprávneho výboru sa ich pýtajú rôzne otázky. O tom, kto sa stane novým generálnym prokurátorom rozhodne 150 poslancov Národnej rady pravdepodobne už 25. novembra.

Pomôž nám rozbehnúť Magazín 1! Veľmi nám pomôže, keď tento článok po jeho dočítaní dáš zdieľať na svojom profile a pošleš ho pár priateľom do správy! Tebe to zaberie pár sekúnd a nám pomôžeš dostať do povedomia náš portál. Ďakujeme ti a prajeme ti za to krásny deň! :)

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353