Masaker v Holandsku: Policajné psy tam trhali ľudí na protestoch proti opatreniam - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Masaker v Holandsku: Policajné psy tam trhali ľudí na protestoch proti opatreniam

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Tisíce ľudí v holandskom hlavnom meste sa v nedeľu vzopreli zákazom a zišli sa na demonštrácii proti opatreniam holandskej vlády proti covidu, kým polícia dav z amsterdamského námestia vytlačila za použitia obušku a psov.

Miestna vláda protest zakázala s tým, že polícia má indície, že niektorí demonštranti sa možno chystajú prísť “pripravení na násilnosti”.

Mestský úrad neskôr vydal mimoriadny príkaz, aby ľudia opustili Múzejné námestie, a poriadková polícia pochodovala po trávniku, aby vypratala priestor, a poslala demonštrantov do okolitých ulíc.

Kým sa policajti presunuli, rozvinuli niektorí účastníci pri Van Goghovom múzeu transparent s nápisom “Menej represie, viac starostlivosti”.

Skupina ľudí v bielych kombinézach a bielych maskách držala v rukách nápisy, vrátane jedného, na ktorom stálo: “Nejde o vírus, ale o kontrolu” na jednej strane a “Sloboda” na strane druhej.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *