Majiteľ kaviarne v Bratislave končí so slzami v očiach: „Prvú vlnu sme ako tak prežili, dostali sme nič…“

Opatrenia vlády proti koronavírusu možno spomaľujú vírus, ale ničia aj životy podnikateľom a ľuďom, ktorí prišli o prácu vďaka opatreniam. Reštaurácie a fitness centrá museli zavrieť do 15.októbra 2020. Tí, ktorí ledva prežili prvú vlnu, tú druhú prežiť nemusia a niektorí už aj skrachovali.

V reportáži TV JOJ je reč o majiteľov bratislavskej kaviarni. Ten sa s plačom v očiach lúčil so svojimi zákazníkmi. Obľúbené veci z kaviarne rozpredával.

„Klienti, ktorí plačú, lebo im tá kaviareň bude chýbať. Zoberú si aspoň niečo na pamiatku. Mne tiež tí klienti budú chýbať. Čo ďalej,“ povedal majiteľ kaviarne Miroslav. 

„Áno, rozpredávame. Lebo je to likvidačné. Čo máme robiť? Prvú vlnu sme ako-tak prežili, 3 mesiace sme boli doma. Dostali sme NIČ!“ Hovorí Miroslav, ktorý sa takto lúčil so zákazníkmi.  „Sme sa došli rozlúčiť, lebo je nám to nesmierne ľúto. Že to takto vlastne dopadlo, jak to dopadlo,“ povedala jedna z jeho zákazníčiek pre TV JOJ.

Miroslav kaviareň 8 rokov sám prevádzkoval. Kvôli opatreniam prišiel o všetko.

Pomôž nám rozbehnúť Magazín 1! Veľmi nám pomôže, keď tento článok po jeho dočítaní dáš zdieľať na svojom profile a pošleš ho pár priateľom do správy! Tebe to zaberie pár sekúnd a nám pomôžeš dostať do povedomia náš portál. Ďakujeme ti a prajeme ti za to krásny deň! :)

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353