Majiteľ kaviarne v Bratislave končí so slzami v očiach: "Prvú vlnu sme ako tak prežili, dostali sme nič..." - MAGAZÍN 1
Slovensko

Majiteľ kaviarne v Bratislave končí so slzami v očiach: “Prvú vlnu sme ako tak prežili, dostali sme nič…”

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Opatrenia vlády proti koronavírusu možno spomaľujú vírus, ale ničia aj životy podnikateľom a ľuďom, ktorí prišli o prácu vďaka opatreniam. Reštaurácie a fitness centrá museli zavrieť do 15.októbra 2020. Tí, ktorí ledva prežili prvú vlnu, tú druhú prežiť nemusia a niektorí už aj skrachovali.

V reportáži TV JOJ je reč o majiteľov bratislavskej kaviarni. Ten sa s plačom v očiach lúčil so svojimi zákazníkmi. Obľúbené veci z kaviarne rozpredával.

“Klienti, ktorí plačú, lebo im tá kaviareň bude chýbať. Zoberú si aspoň niečo na pamiatku. Mne tiež tí klienti budú chýbať. Čo ďalej,” povedal majiteľ kaviarne Miroslav. 

“Áno, rozpredávame. Lebo je to likvidačné. Čo máme robiť? Prvú vlnu sme ako-tak prežili, 3 mesiace sme boli doma. Dostali sme NIČ!” Hovorí Miroslav, ktorý sa takto lúčil so zákazníkmi.  “Sme sa došli rozlúčiť, lebo je nám to nesmierne ľúto. Že to takto vlastne dopadlo, jak to dopadlo,” povedala jedna z jeho zákazníčiek pre TV JOJ.

Miroslav kaviareň 8 rokov sám prevádzkoval. Kvôli opatreniam prišiel o všetko.