Zo sveta

Madonna zdieľala video o údajnom lieku na koronavírus. Prečo to hneď vymazali?!

Americká speváčka Madonna sa stala terčom kritiky užívateľov sociálnych sietí po tom, čo na svojom Instagrame zverejnila úryvok videá o údajne existujúcom lieku proti koronavírusu.

Madonna na svojom účte zverejnila video, na ktorom skupina ľudí, ktorá sa predstavila ako lekári, tvrdila, že hydroxychlorochín, zinok a azitromycín lieči koronavírus. „Lekári“ tiež uviedli, že nie je nutné nosiť ochranné rúška.

„Pravda nás všetkých urobí slobodnými. Ale niektorí ľudia nechcú počuť pravdu. Zvlášť zástupcovia moci, ktorí zarábajú na večnom hľadaní vakcíny, ktorá bola dokázaná a dostupná už mnoho mesiacov, „napísala Madonna v komentári svojho príspevku.

Sociálna sieť Instagram príspevok speváčky takmer okamžite označila, že obsahuje lživé a nebezpečné informácie. Následne bol príspevok zablokovaný.

Madonnu okamžite začali kritizovať užívatelia sociálnych sietí. Napríklad vokalistka skupiny Eurythmics Annie Lennox uviedla, že „je to číre bláznovstvo“. „Nemôžem uveriť, že podporujete také nebezpečné šarlatánstvo,“ dodala. Jej príspevok je v súčasnej chvíli odstránený.

Predtým rovnaké video tweetoval aj americký prezident Donald Trump a jeho syn Donald Trump mladší. Aj tieto príspevky Twitter, Facebook a YouTube odstránili v rámci politiky boja proti dezinformáciám o covidu-19. Na Facebooku však video videlo vyše 14 miliónov ľudí, na YouTube 40 tisíc.

Potrebujeme vašu podporu, aby sme mohli pokračovať!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *