Maďarský štátny tajomník vyhlásil, že EÚ sa musí zaoberať ochranou kresťanskej kultúry - MAGAZÍN 1
Slovensko Zo sveta

Maďarský štátny tajomník vyhlásil, že EÚ sa musí zaoberať ochranou kresťanskej kultúry

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

„Strategická agenda Európskej únie na nasledujúcich päť rokov by sa mala zaoberať národnými kompetenciami týkajúcimi sa problematiky migrácie, rešpektovania suverenity a ochrany kresťanskej kultúry,“ povedal maďarský štátny tajomník pre medzinárodnú komunikáciu a vzťahy.

V máji vo voľbách do Európskeho parlamentu, Maďari zverili vládnucej koalícii tri priority: zastaviť nelegálne prisťahovalectvo, chrániť národnú zvrchovanosť a chrániť kresťanskú kultúru v Európe, povedal Zoltan Kovacs na tlačovej konferencii.

V súlade s týmto mandátom musí text ďalšej strategickej agendy bloku obsahovať doložku, v ktorej sa vyhlasuje, že EÚ by mala zabezpečiť zachovanie vnútroštátnych právomocí, pokiaľ ide o riadenie migrácie. Maďarský návrh má za cieľ zastaviť nelegálnu migráciu, dodal a uviedol, že na to bude musieť EÚ spolupracovať so susednými krajinami.

Pokiaľ ide o ďalší cieľ, Kovacs povedal, že inštitucionálny systém EÚ by mal rešpektovať suverenitu členských štátov bloku, pričom tvrdí, že EÚ by mohla byť silná len vtedy, ak budú aj jej členské štáty.

Pokiaľ ide o ochranu kresťanskej kultúry v Európe, Zoltan Kovacs povedal: „Kresťanstvo je základom európskej kultúry, a preto je potrebné zabezpečiť, aby strategický dokument EÚ obsahoval základnú hodnotu európskej kultúry a ochrany kresťanstva.“ Tento dokument by mal venovať osobitnú pozornosť prenasledovaným kresťanom. „Agenda EÚ sa musí zaoberať migráciou, suverenitou a kresťanstvom.“

Zdroj: prehladsprav.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *