Maďarsko zvyšuje počet policajtov, ktorí budú chrániť hranice pred migrantmi - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Maďarsko zvyšuje počet policajtov, ktorí budú chrániť hranice pred migrantmi

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Vláda premiéra Viktora Orbána sa snaží chrániť európske hranice za Maďarskom dôsledným vysielaním maďarskej polície do susedných balkánskych krajín, aby zastavila migrantov, píše portál rmx.news.

V pondelok maďarská národná polícia oznámila, že vysiela jednotky hraničnej kontroly do Macedónska a Srbska, aby pomohla miestnej polícii.

“Maďarská polícia je odhodlaná zabrániť vstupu nelegálnych prisťahovalcov na území Maďarska a Európskej únie,” uviedla vo vyhlásení národná polícia.

Plukovník László Balázs, šéf jednotky hraničnej kontroly štátnej polície, uviedol, že dôstojníci budú hrať v balkánskych krajinách zásadnú úlohu.

“Na plnenie svojich úloh [národnej polície] okrem svojich povinností v krajine ponúkla pomoc krajinám západného Balkánu,” povedal Balázs.

Maďarská polícia hrá zásadnú úlohu pri ochrane európskych hraníc

Maďarskí dôstojníci budú predovšetkým poverení pohraničnými hliadkami, aby zabránili nelegálnym prisťahovaleckým pokusom a zastavili ich, a zároveň pomáhajú národným policajným silám oboch krajín pri zadržiavaní pašerákov a nelegálnych prisťahovalcov.

Okrem bežného vybavenia majú tieto jednotky tiež terénne vozidlá, nočné videnie a infračervené kamery.

Vo všetkých prípadoch, keď je potrebný zásah polície, budú maďarskí dôstojníci vykonávať svoje povinnosti so zvolením krajiny, v ktorej sa nachádzajú, a v spolupráci s miestnou políciou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *