Zo sveta

Maďarsko zvyšuje počet policajtov, ktorí budú chrániť hranice pred migrantmi

Vláda premiéra Viktora Orbána sa snaží chrániť európske hranice za Maďarskom dôsledným vysielaním maďarskej polície do susedných balkánskych krajín, aby zastavila migrantov, píše portál rmx.news.

V pondelok maďarská národná polícia oznámila, že vysiela jednotky hraničnej kontroly do Macedónska a Srbska, aby pomohla miestnej polícii.

„Maďarská polícia je odhodlaná zabrániť vstupu nelegálnych prisťahovalcov na území Maďarska a Európskej únie,“ uviedla vo vyhlásení národná polícia.

Plukovník László Balázs, šéf jednotky hraničnej kontroly štátnej polície, uviedol, že dôstojníci budú hrať v balkánskych krajinách zásadnú úlohu.

„Na plnenie svojich úloh [národnej polície] okrem svojich povinností v krajine ponúkla pomoc krajinám západného Balkánu,“ povedal Balázs.

Maďarská polícia hrá zásadnú úlohu pri ochrane európskych hraníc

Maďarskí dôstojníci budú predovšetkým poverení pohraničnými hliadkami, aby zabránili nelegálnym prisťahovaleckým pokusom a zastavili ich, a zároveň pomáhajú národným policajným silám oboch krajín pri zadržiavaní pašerákov a nelegálnych prisťahovalcov.

Okrem bežného vybavenia majú tieto jednotky tiež terénne vozidlá, nočné videnie a infračervené kamery.

Vo všetkých prípadoch, keď je potrebný zásah polície, budú maďarskí dôstojníci vykonávať svoje povinnosti so zvolením krajiny, v ktorej sa nachádzajú, a v spolupráci s miestnou políciou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *