Zo sveta

Maďarsko zatvára hranice! “Migranti môžu mať koronavírus! Sem sa nedostanú!”

Maďarsko uzavrelo svoju južnú hranicu a varuje, že mnoho migrantov, ktorí sa v súčasnosti pokúšajú preniknúť do Grécka, prešlo Iránom, ktorý je v súčasnej dobe ohniskom koronavírusu.

Budapešť oznámila, že “tranzitné zóny” pozdĺž hranice so Srbskom, kde môžu migranti žiadať o azyl a čakať na rozhodnutie, budú uzavreté na dobu neurčitú v dôsledku invázie do Európy iniciovanej Tureckom.

“Pozastavujeme na dobu neurčitú nové prijímanie ľudí do tranzitných zón,” uviedol hlavný bezpečnostný poradca György Bakondi. “Vidíme určité spojenie medzi koronavírusom a nelegálnymi prisťahovalcami.”

“Z dôvodu bezpečnosti pre 321 utečencov v tranzitnej zóne pozastavujeme prijímanie ďalších žiadateľov o azyl.”

Bakondi uviedol, že v súčasnej dobe sa asi 10 000 migrantov pripravuje na plavbu z Turecka na grécke ostrovy a ďalších 13 000 sa pokúša zaútočiť na grécku pozemnú hranicu – tento počet údajne rýchlo rastie.

Mnoho migrantov, ktorí dúfajú, že sa dostanú do Európy, pochádza z Afganistanu, Pakistanu a Iránu a veľké množstvo z nich by mohlo mať koronavírus, ktorý dostali doma alebo počas svojej cesty, tvrdí Bakondi.

“Pre maďarských občanov: Budeme chrániť naše hranice a našu vnútornú bezpečnosť,” vyhlásil. “A správa pre migrantov: Bez ohľadu na to, čo hovoria vaši” organizátori “, neexistuje cesta do Európy [cez Maďarsko].”

“Maďarsko sa nikomu neotvorí ani nikoho nepustí,” pokračoval. “Cesta tadiaľ nevedie, nestojí to za to to tadiaľ pokúšať.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *